| Alex_Valentin_2001 a întrebat:

Am un prieten si mi a cerut sa il ajut, el doreste sa isi mareasca musculatura, sa devina cat mai musculos. Ce proteine, batoane i ati recomanda?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Gantere de la 1 kg in sus.

| Clickerul12 a răspuns:

Absolut niciunul. Nu asa iti cresti musculatura. Uite cateva sfaturi pe care daca le urmeaza si le respecta, o sa aiba o musculatura edezvoltata :

- FA MUUUUUULT SPORT;( Iti recomand sa faci cat mai mult sport, astfel incat corpul tau sa fie obisnuit cu miscarea-- alearga 2-3 kilometri dus/intors in fiecare seara si o sa fie bine );

-- MERGI LA SALA ( Evient, un raspuns normal. Mergi la sala cam de 2/3 ori pe saptamana, in FIECARE SAPTAMANA. Nu trebuie sa te fortezi cu ridicatul greutatilor sau chestii de genu la inceput. Concentreaza-te pe rezistenta cat mai mult )

--NU TE LASA NICIODATA ( Majoritatea cand au astfel de planuri, nu reusesc din cauza vointei. Asta tine de fiecare )

Cam atat. In general, daca respecti aceste reguli si (evident) ai multa rabdare, musculatura iti va creste considerabil. Nu uita, rabdare. Sper ca te-am ajutat happy

| Sportfreak a răspuns (pentru Clickerul12):

Totul e corect in afara de faptul cu alergatul, daca alergi prea mult nu faci muschi, i arzi

| Alex_Valentin_2001 explică:

El vrea proteine, vrea sa creasca repede si mult in masa musculara

| Alex_Valentin_2001 explică:

Tu dario m ai lasat masca, de parca nu stiam