| Băă_Yo_Danyel_1994 a întrebat:

Salut am un scuter electric Harley 1500 w el merge 45 km din cate am auzit merge și mai tare dar trebuie scos limitarea cum se face? Va rog frumos

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Am inteles in functie de ce anume ai exprimat tu> " el merge 45 km din cate am auzit merge și mai tare dar trebuie scos limitarea cum se face?"

"merge 45 km cu merge si mai tare" tu ai spus ambele chestii nu eu, la ce ar putea face referire?

autonomia unui vehicul, scuter, motor electric se masoara in km de autonomie, 45 km din cate ai spus tu nu stiu daca face referire la viteza de 45 km/h sau la 45 de km ca si autonomie...nu a fost exprimarea corecta zic.
salut

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu este legal sa scoti limitarea la un scooter, 'motocileta' sau TIR, este legal insa la masinile nemtesti cele limitate la 250 km/h, insa aici in ultimul caz nu este intelep pentru ca nu ai unde pe sosea sa folosesti viteza maxima (care in cazul unora depaseste 300 km/h)
Exista categorii si subcategorii care sunt limitate la o anumita viteza maximala sau KW (putere) dintr-un anume motiv!

| Băă_Yo_Danyel_1994 explică (pentru Simpatic):

N-ai înțeles întrebarea

| Simpatic a răspuns (pentru Băă_Yo_Danyel_1994):

Am inteles in functie de ce anume ai exprimat tu> " el merge 45 km din cate am auzit merge și mai tare dar trebuie scos limitarea cum se face?"

"merge 45 km cu merge si mai tare" tu ai spus ambele chestii nu eu, la ce ar putea face referire?

autonomia unui vehicul, scuter, motor electric se masoara in km de autonomie, 45 km din cate ai spus tu nu stiu daca face referire la viteza de 45 km/h sau la 45 de km ca si autonomie...nu a fost exprimarea corecta zic.
salut