| omulpaiangan a întrebat:

Salut, am voie sa conduc de la 16 ani o masina aixam? Trebuie permis?

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ai voie! Se pot conduce de la 16 ani si se inregistreaza la primarie ca mopede.Nu iti trebuie permis.

| suntserios a răspuns (pentru neluL):

Are voie cu precizarea ca are nevoie de permis categoria B1. Incepand cu ianuarie 2013 niciun vehicul cu motor nu mai poate fi fara permis.

Nu ii mai da sfaturi din astea ca ajunge baiatul pe la inchisoare pentru conducere fara permis