| Nikoo12 a întrebat:

Sunt clasa a`6 a si dau teza la matemetica pe 12 decembrie... sad Cine ma poate ajuta sa recapitulez toata materia dintr`a 6`a? happy Scuzati categoria happy
Fundoi happy!

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Vezi scoala discovery matematica http://istoria-lumii.ucoz.com/video/vic/scoala_discovery

| Nikoo12 explică (pentru RAY):

Sunt cls a `6 a... nu la facultate laughing

| RAY a răspuns (pentru Nikoo12):

Dar alea sunt lecti clasa a 5, 6 ea

| RAY a răspuns (pentru Nikoo12):

Si eu am fost in a 6 ea chiar ajuta sa te uiti la lectile alea, mai ales teoria lui pitagora in fine tu alegi

14 răspunsuri:
| Skylerx a răspuns:

Da' sincer acum, ce e asa greu la materia de clasa a 6-a? Adica, serios, la geometrie mai zic, cu toate ca unghiurile pe care le-ati invatat voi nu sunt atat de grele (nu mai zic de triunghiuri) dar algebra? Apai daca nu intelegi algebra esti bata!

| Nikoo12 explică (pentru Skylerx):

Mersi mult de ajutor -.-" Mai bine nu te mai oboseai sa raspunziwinking

| Nikoo12 explică (pentru Skylerx):

Din potriva... la geometrie este mai usor ca la algebra tongue

| Skylerx a răspuns (pentru Nikoo12):

Ţi se pare. Pentru că n-ai ajuns la lecţiile complicate.
Sau doar mie mi se pare mai grea ca algebra. Poate.

| Nikoo12 explică (pentru Skylerx):

Pai ti se pare tie mai grea... asta nu inseamna ca trebuie sa zici ca sunt batawinking :*

| xNuiiDeTiinex a răspuns:

Pai, roaga un profesor/ profesoara de matematica mai bun/a sa te ajute. happy Sau daca ai vreun frate sau sora mai mare, roaga sa te ajute big grin Sau poti ruga o prietena sau un prieten care stie matematica mai bine, s ate ajute. Bafta! :*

| Nikoo12 explică (pentru xNuiiDeTiinex):

As ruga profesoara... dar e nu stie sa explice frate... ne spune titlul lectiei si ne pune sa facem exercitii singuri fara sa ne explice nimic tongue

| Nikoo12 explică (pentru xNuiiDeTiinex):

Si am un frate... dar e mai bata ca mine la matematica laughing Si prietenele mele... nici ele nu o au cu matematica happy

| Cristi94de a răspuns:

Pai iti spun eu cine poate face asa ceva, CAIETUL DE MATEMATICA!

| Nikoo12 explică (pentru Cristi94de):

Problema este ca profesoara mea nu ne explica. ne spune titlul ectiei si ne pune sa facem exercitii singuriwinking

| Nikoo12 explică (pentru Cristi94de):

Problema este ca profesoara mea nu ne explica. ne spune titlul lectiei si ne pune sa facem exercitii singuriwinking