| litere123 a întrebat:

Salut! Ar fi periculos și nerecomandat călătoria cu mașina personală prin țară pentru un începător, având carnetul luat recent, deși conducerea ar fi preventivă?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Conducerea o fi preventivă dar esti lipsit de experienta. E bine sa ai pe cineva langa tine cu permis si destula experienta in conducere.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca incepator, iti recomand sa sofezi pe langa casa, in primul an de soferie, cat inveti practic sa sofezi si sa stapanesti masina, fiindca nu ai inca reflexe si nici experinta, iar la drum lung ai toate sansele sa ai accidnet.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cat de sigur esti tu cu tine, in Romania e periculos pe oriunde sa mergi cu masina la cum e traficul.

| sierra1 a răspuns:

Cu grijă și atenție ar fi o adevărată incântare. Drum bun

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai bani de benzina, respecți regulile de circulație și ești atent la drum (știi probabil cum sunt unele drumuri din țară, pline de gropi), atunci ar putea fi safe.