| numesiprenume0 a întrebat:

Are cineva vreo idee cum sa scap de timiditate? De multe ori cand vorbesc cu cineva, (mai ales cu fete laughing) incep sa ma balbai... Ce sa fac? sad funda!

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Cand simți acest lucru, încearcă și vorbește mai rar, nu te grăbi si incearca sa te calmezi. Identificând cuvintele care le creau probleme, unii încearcă să le evite în vorbire folosind în locul lor nişte sinonime.
Dacă începi să te bâlbâi în timp ce vorbeşti cu cineva, nu renunţa, ci străduieşte-te să duci conversaţia la bun sfârşit. Ai putea să-ţi încurajezi interlocutorul să vorbească el până când vei putea relua discuţia.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Stai liniștit aveam și eu această problemă, dar dispare odată cu vârsta. Se poate rezolva și prin foarte multă practicăwinking

| DorelExpertu a răspuns:

Vorbesti cu mai multe fete pana vei scapa de timiditate, alta sansa nu exista.