| Anna19 a întrebat:

Salut.As avea si eu nevoie de cateva sfaturi/pareri.Acum o luna, am fost cu un baiat, timp de 2 saptamani. din pacate, eu am ajuns sa tin enorm de mult la el insa ne-am despartit pe motiv ca "nu poate sa tina la nimeni, ca lui nu ii place sa piarda timpul, ca nu ar merita sa sufar pentru el". si a zis sa ramanem amici.insa ma cauta mereu dupa ce ne-am despartit.si saptamana trecuta, am acceptat sa ies cu el in oras, si ne-am impacat.si a spus ca s-a intors la mine pentru ca a realizat ca tine la mine, si ne intelegem bine, insa aseara a adus din nou vorba despre sex. mi-a spus ca daca nu se intampla, il pierd, ca el a refuzat atatea "oferte", si ca eu nu fac nimic sa ii arat ca tin la el, si ca totul are o limita.eu tin la el foarte mult, si chiar daca am 19 ani, sunt inca virgina, si i-am zis si lui.imi este frica sa cedez atat de repede, dupa nici 2 saptamani de cand ne-am impacat.imi este frica sa nu regret. Voi ce credeti, daca el tine la mine asa cum pretinde, m-ar astepta? help mesad, nu stiu ce sa fac.

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu precipita lucrurile; te-ai impacat cu el doar de 2 saptamani. E mult prea devreme ca sa treci la aceasta etapa a vietii tale si decat sa o faci si sa regreti, mai bine stai linistita si vezi cum se comporta cu tine, cum iti vorbeste, prima oara sa iti dovedeasca ca te iubeste si ca merita sa faci acest pas cu el; dar tinand cont de faptul ca 2 saptamani e putin timp, nu cred ca poate exista iubire, cel putin nu asa mare, mai ales din partea lui.
Ce ma pune pe mine pe ganduri e ca el te-a parasit spunand ca nu poate sa tina la nimeni si cum asa se face ca am acum tine? Oare nu e cam dubios, gandeste-te bine ca poate e genul care vrea doar distractie, genul aventurier care nu pune suflet si vrea doar sex si atat, apoi ...next!
Nu te lasa dusa de val si nici nu te lasa dusa de nas, ca iti spune el vorbe dulci si te preseaza.Hai sa fim seriosi, el a refuzat atatea `oferte`, in primul rand o relatie, o fata, nu e o oferta, ar trebui sa iti dai seama singurica ca el isi doreste o partida de sex cu tine, sunt sanse mari ca apoi sa ramai cu ochii in soare, nu garantez doar presupun. Sper sa nu fie asa cum cred eu, dar cunosc si eu acest gen de baieti, un lucru sa tii minte, el daca te iubeste, te asteapta si nu te streseaza cu acest subiect.
Si inca o chestie... el oarecum observ ca te santajeaza sau?! Mie asa imi da impresia; cum adica daca nu se intampla il pierzi? Adica numai tu pierzi, el nu? El te ameninta cu asta ca sa cedezi. Dar tu fi fata desteapta si nu te lasa. Sper sa tii cont de ce ti-am spus ca nu vorbesc aiurea!

| CokoStar a răspuns:

Cred ca da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincera sa fiu, daca ar tine cu adevarat la tine nu ti'ar fi cerut asta asa de repede.ar trebui sa mai astepti, sa nu te trezesti facand sex cu el iar a2a zi sa nu te mai bage in seama, mai ales ca esti virgina, care este un lucru ff de laudat...asta e strict parerea mea.nu merita sa iti pierzi virginitatea pentru un tip cu care esti de cateva saptamani. te pup si... take care!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincera sa fiu ,daca ar tine cu adevarat la tine nu ti'ar fi cerut asta asa de repede.ar trebui sa mai astepti,sa nu te trezesti facand sex cu el iar a2a zi sa nu te mai bage in seama,mai ales ca esti virgina,care este un lucru ff de laudat...asta e strict parerea mea.nu merita sa iti pierzi virginitatea pentru un tip cu care esti de cateva saptamani.te pup si...take care!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu ceda baieti sunt foarte hoti nu ai nici o garantie ca el te iubeste si ca tine la tine poate vrea doar sa faca dragoste cu tine
ai mare grija este alegerea ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu ceda baieti sunt foarte hoti nu ai nici o garantie ca el te iubeste si ca tine la tine poate vrea doar sa faca dragoste cu tine
ai mare grija este alegerea ta

| SunriseB a răspuns:

Daca te-ar iubi atunci te-ar astepta. gandeeste-te ca este vorba de virginitatea ta. sa nu regreti mai apoi. presupun ca vrei sa fie din dragoste sa pui suflet cand te daruiesti cuiva. + ca dupa 2 saptamani este cam repede. cum spuneau si ceilalti este posibil sa te trezesti a 2a zi ca iti da papucii si uite asa o sa regreti toata viata ca ti-ai pierdut virginitatea cu o persoana ca re nu merita. bafta ai grija de tine >; ddd

| Mony_6801 a răspuns:

Nu te culca cu el mai asteapta.nu grabi lucrurile ca pe urma tot tu ai de castigat.succes.iti spun din proprie experienta

| manka a răspuns:

Pune-i o conditie nainte sa faci sex cu iel ca nu te va parasi dupa ce faceti sex si al poti inregistra cu telefonul mobil sau cu ce poti tu si atunci ai o dovada aspura lui si nu cred ca te mai poate parasi asa usor pararea me e ca are si iel dreptate pentru ca nu poti sta cu o fata doar de vorba ma intelegi ce vreau sa zic si da ca zici ca il si iubesti