| UnqMishu a întrebat:

Salut,as dori un raspuns de la o persoana matura va rog frumos,sunt impreuna cu o fata de aproximativ o luna,si totul a mers perfect,adica o iubesc foarte mult,si de fiecare data cand am iesit cu ea am ras si ne-am distrat,adica totul mergea perfect,nu sunt un baiat plictisitor si mereu ii fac surprize dragute si romantice,si nu inteleg din ce cauza doreste ca timp de o saptamana sa nu ne mai vedem,spune ca ii zic prea des ca o iubesc,vrea sa ne vedem mai rar,nu inteleg,sa ma despart de ea cred ca ar fi cel mai inteligent lucru,sa vada ca nu te poti juca cu inima unui om,nu stiu ce sa fac,mi-a luat toata increderea si sufar din cauza ei foarte rau acum,in viata mea nu m-am simtit mai prost ca acum si ma gandesc numai la razbunare, nu am facut nimic sa imi faca asta.

Răspuns Câştigător
| boogbv a răspuns:

Eu zic sa o lasi o vreme singura, esti prea insistent.Inteleg ca esti topit dupa ea, dar tu cum te-ai simti daca o fata pentru care nu simti nimic ar fi dupa tine oriunde mergi, te-ar baga in seama oricand pe mess sau pe facebook, ti-ar trimite biletele bla bla...Eu te sfatuiesc sa iti ceri oarecum scuze ca ai actionat impulsiv sa-i explici ca nu vrei sa o pierzi si sa-i ceri parerea despre ce se intampla.Acesta ar fi cel mai inteligent lucru.

2 răspunsuri:
| Larisa211 a răspuns:

Nu stiu, probabil ai sufocat-o cu iubire. Sau poate ea nu te-a iubit niciodata. E posibil sa fi aparut totodata altcineva in viata ei. Sau sa aiba niste probleme pe care nu are curaj sa ti le marturiseasca. Incearca sa vorbesti cu ea pe tema asta, poate aflii singur motivul. Mai bine verde in fata decat deloc. Incercati sa vedeti ce nu mai merge si ce trebuie schimbat. Inteleg ca esti suparat si confuz, dar razbunarea iese din discutie cu desavarsire.

| UnqMishu explică:

Nu sunt insistent tinand cont ca dabia ne vedem 4 ore pe saptamana si o mai sun o data pe zi,iar seara ii dau un mesaj pe fb daca poate vb sau ce mai face si asta cand ies de la munca,nu o oblig sa vb cu mine ii zic daca are treaba k, si am observat ca ne distantam prea mult sau ca nu mai vrea sa imi spuna ca ma iubeste, ca nu vrea sa se plictiseasca de mine, si cand am incercat sa vb cu ea despre asta mi-a propus sa nu ne mai vedem pana saptamana viitoare, ca nu e sigura pe sentimentele ei straight face