| x2gk9r a întrebat:

Salut...
As vrea maine sa ma duc cu mama in altex sa imi iau un tel pe rate la 3999 de lei dar nu stiu daca ii da fiindca are la banca rata si mi-a zis si ea ca nu stie daca ii da...
Vreau pareri

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce mamă ai de aruncă banii asa usor pentru un telefon „pe rate"?
Daca poate suporta inca o rată in plus, ii va da.

| x2gk9r explică (pentru darrio2007):

Crezi ca ii va da?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă părinții tăi au deja datorii de ce îi pui sa mai dea atâția bani pe un telefon...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar un telefon la 1.000 nu crezi că e mai avantajos?

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Eu zic sa mai astepti, sa-ti platesti datoriile iar abia apoi sa-ti iei alt telefon dar cu banii in mana, eu stiu ce inseamna rate si iti spun eu ca e nasol rau de tot, nu-ti face situatia mai rea decat e acum.