| x2gk9r a întrebat:

Salut...as vrea o parere.
Astazi am stat in curte cu niste colege si fumam o tigara si stateam la o vorba...mai aveam eu de fumat o tigara si o colega iar in timpul ala o venit doamna de mate si a inceput sa tipe la mine gen cand efectiv a fumat si colega mea si cand am avut ora mi-a tras atentia. Nu inteleg de ce cand efectiv si colega mea era langa mine.
Vi se pare corect?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Gen, fumatul este interzis in curtea scolii. Gen.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este corect!
Veti avea nota scazuta la purtare, fiindca fumatul este interzis la scoala, iar voi ati fost deja prinsi de profesor.

| sierra1 a răspuns:

"x2gk9r: fumam o tigara. o venit doamna de mate si a inceput sa tipe pe mine gen cand efectiv a fumat si colega mea respectiva gen si. colega mea era langa mine gen...Vi se pare corect(?"

1 nu e corect să folosești intr-o nenorocită de propoziție, incâlcită in draci, cuvântul "gen" de trei ori

2 cum dreak să fie corect să duhănești in curtea școlii?

| dullcat a răspuns:

Buna.Ar trebui sa citesti regulamentul scolii pentru a afla daca e corect (spoiler: da).In viata nimic nu e corect, deci vei avea de pierdut daca abordezi mentalitatea: Dar si x a facut la fel si n-a fost penalizat/a.

| Hyperion7 a răspuns:

Poate are ceva cu tine.
Și nu, nu e corectsad

| VoidEternal a răspuns:

Dacă gen, primești un pumn în gură gen, te doare gen, mai puțin dacă mai primește gen, și altul?

PS: data viitoare zi-i profesoarei sa se dea jos de pe tine înainte sa tipe. Gen.

| anonim3248 a răspuns:

Profesoara îți spune doar ție că ai fumat dar ca să audă și aia sau altele care fumau.

| anonim3248 a răspuns:

Se practică asta și e pedepsit doar 1 ca să fie exemplu și pentru ceilalți.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

" gen" = înțeleg că este un tic,majoritatea le-au avut,dar este greșit.
Gen=când te referi la genul masculin sau feminin sau la romana când spunem de genuri literare.
Evident că a fost corect, atâta timp cât sunteți minore și în timpul programului școlar, dacă era după școală, cu siguranță nu era atât de deosebit și evident că scazi în ochii profesorilor cu atitudinea asta, să fumezi nu este cool, este un obicei toxic.
Poate de la tine avea alte pretentii sau pur și simplu chiar are ceva cu tine sau cu gestul în sine.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Zic sa lași naibii cuvântul gen din exprimare.

| VadimIvanov a răspuns:

Da,Fumatul e interzis în scoală.