| verrati a întrebat:

As vrea sa imi fac si eu un tatuaj dar parintii nu prea ma lasa. Cum ii pot convinge? Le spun, ma i-a cu faze d-astea ca e pacat, etc.
Ofer funda :-s

5 răspunsuri:
| William a răspuns:

De ce vrei sa iti faci un tatuaj? Ai nevoie de unul? Ai prea multi bani? Te consideri urata si crezi ca asa vei fi mai atragatoare?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Oricum o sa il ai toata viata acolo, asa ca poti sa mai astepti pana la 18 ani sa il faci

| maria6 a răspuns:

Depinde ce fel de tatuaj vrei, mare-mic, cu ce desen, cati ani ai. Daca e ceva dragut, finut poate merge. Explica-le cam ce ar simboliza desenul

| Cigarettă a răspuns:

Chiar e păcat să-ţi faci tatuaj cică... Scrie şi-n Biblie "mutilarea trupului= semn că eşti stăpânit de diavol [ da ştiu, mare tâmpenie] Nici tata nu e de acord să-mi fac tatuaj şi totuşi îmi fac deoarece mama mă lasă laughing. [complicat...] Nu ştiu cum îţi poţi convinge părinţii dar zi-le şi tu nişte "dulcegării" pe acolo. + dacă stai bine să te gândeşti e viaţa ta, faci ce vrei[ nu chestii "ilegle" ] + un mic tatuaj nu mi se pare ceva grav thinking
Baftă, cre`că vei avea nevoie laughing

| LilacGoddess a răspuns:

Depinde ce vârstă ai şi dacă eşti absolut sigur/ă că vrei să îl ai toată viaţa.
Având în vedere că nu reuşeşti să scrii corect, mai aşteaptă o vreme până să îţi faci un tatuaj.