| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa fac YouTube dar nu stiu ce teme sa aleg : Vlog, Gaming ( AM un PC chiar foarte bun i7 7700k si GTX 1080), etc. Am probleme cu vocea (Se aude de zici ca vb pe nas si vlogging... sanse mici), Gaming (tot vocea... ). Sugestii? sad Daca mi-as rezolva problema cu vocea poate ca as putea happy (Am 14 ani)

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate pot face animatii! big grin Ca am facut acum mai mult timp si in cateva sapt am facut 87 de abonati happy. Sa incerc asta? (Fac animatii chiar f ok )

| Alexul99 a răspuns:

La 14 ani, slabe sanse sa te faci placut de un public mai larg, poate doar de copiii mai mici decat tine.
Nu te descurajez, poti reusi, dar este foarte greu, mai ales la varsta asta sa vii cu ceva original, degeaba ai un PC bun, conteaza carisma, felul de a fi.
Crede-ma, si eu pe la 14-15 ani visam sa ajung mare youtuber, dar odata cu trecerea acestei varste iti piere cheful de asta, mai ales daca nu reusesti sa faci ceva, intr-un timp util.
Stiu cum e la varsta asta, dupa 30-40 de video-uri maxim, o sa te plictisesti daca vezi ca nu aduni vizionari, abonati, asa eram si eu si stiu ce spun laughing.
Nu te supara pe mine, dar sincer, nici tu nu cred ca te-ai uita la un pusti, de care nu iti poti da seama daca este fata sau baiat (la voce ma refer).
Daca intr-adevar ai o chemare, mai asteapta macar 2 ani, pana ti se mai ingroasa vocea, sau poti incerca chiar acum, alegerea ta. Pana la urma incercarea moarte n-are.
Multa bafta.

| anonim_4396 explică (pentru Alexul99):

Ms pentru raspuns! Dar nici nu stiu cui sa-i mai dau funda! laughing

| Alexul99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Alegerea este a ta, dar poti sa mai astepti, poate mai primesti vreo-un raspuns care te va ajuta mai mult si merita acea funda mai mult decat noi.

| Crisstinayy12 a răspuns:

Sincer eu nu mă plictisesc când fac 100000 de vloguri ( m-am lăsat de gaming, Minecraft, csgo) chestii din astea, prefer quezuri, question.) Dar vlogurile sunt chiar tari. Ai putea să îți editezi vocea

| anonim_4396 explică (pentru Crisstinayy12):

Da, si asta e o super solutie! happy

| NeculaiBogdan1212 a răspuns:

Poti face Gaimnig. vocea ta peste un an, doi su chiar mai devreme se va schimba... la vlog eu zic ca este mai greu dar daca it place sa te filmezi mereu e bun si vlog dar o sa ramai fara inspiratei si nu vei mai sti ce sa faci. si eu zic mai bine gaming pentru ca te si filmezi. te si joci. acum ce iti place tie sa faci mai mult. Sper ca te.am ajutat. Funda?

| anonim_4396 explică (pentru NeculaiBogdan1212):

Ms mult! Ambele raspunsuri sunt fff bune dar nici nu stiu cui ii mai dau funda laughing

| calexandru a răspuns:

Exista softuri de corectat vocea. Încearcă sa cauți pe net, probează, fa ceva teste apoi dacă îți place cum te auzi, trimite-le prietenilor tai un material cu tine, sa te evalueze. Dacă te consideri bun pe vlogging, nu lasă vocea sa-ți fie un impediment. Poți vorbi "Spartan" adică doar in idei principale, nu sa turui ca o moara stricata.