| coolstory a întrebat:

Salut,as vrea sa invat japoneza pentru ca este o limba interesanta si mi-ar placea sa invat sa scriu semnele alea.Pentru cei ce au incercat/au invatat limba:E grea japoneza? Merita invatata?
Si inca ceva:pot sa scriu pe calculator cu kanji? Cu celelate alfabete pot scrie.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Hikarie a răspuns:

Japoneza nu este o limba tocmai usoara. Iti spun din proprie experienta pentru ca eu locuiesc in Japonia de 6 luni si invat limba aici. Hmm iti spun ca merita invatata.
Da, poti scrie pe calculator cu kanji insa scrierea kanji-urilor este destul de dificila.

1 răspuns:
| DizzyForever a răspuns:

Din cate stiu eu nu e grea si merita invatata. Japonia este o tara foarte minunata + ca are o istorie foarte interesanta. Acum depinde de cat de serios/a esti in privinta acestei actiuni. Iar in legatura cu ultima intrebare cred ca ai nevoie de o tastatura speciala ori niste setari. Sper ca te-am ajutat.Mult noroc si spor la invatat!winking