| AdelinaC a întrebat:

As vrea sa va cer o parere.Eu vreau ca dupa liceu sa dau la medicina, ei bine, ce fel de oameni voi intalni acolo? In opinia voastra cum sunt oamenii care urmeaza medicina? Eu ma gandesc ca acum la liceu sunt cam genul de fata mai tocilara careia ii pasa de note, invat mai mereu, sunt timida, prietene nu am decat cateva fete care mai mult imi sunt colege decat prietene.La facultate credeti ca voi intalni oameni cu care sa ma inteleg mai bine(fie baieti, fie fete)? Adica la facultate voi gasi oameni mai seriosi, studiosi, care stiu vor de la viata, cu o gandire rationala, sau din contra?

Răspuns Câştigător
| Biencush a răspuns:

Asta depinde de noroc, sau de soarta! Daca vei locui la camin, acolo vei gasi cu siguranta fete cuminti si studioase, care isi vor dori sa invete cat mai mult, pentru a-si pastra locul in camin si poate bursa de studii! In acelasi timp, poti gasi la facultate copii de medici, copii de bani gata, impinsi de parinti sa faca aceasta facultate in ideea ce meseria e banoasa.Probabil cu acestia nu vei fi pe aceeasi lungime de unda, vor fi orientati mai mult pe chiul si platit exemene, dar nu esti obligata sa ii tolerezi!
Tu trebuie sa fii ambitioasa si sa stii sa lupti pentru ceea ce iti doresti! Daca vei sti sa te faci remarcata de la inceput intre profesori ca fata studioasa si serioasa, vei avea numai de castigat!
Mult succes si sper sa ai noroc sa gasesti un mediu propice tie!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt la medicina la kinetoterapie colegi mei sunt super de an, nu sunt tocilari dar nici lenesi sau chiulangi sunt pur si simplu normali exact ca cei de la scola mai chulesc si ei din cand in cand, atunci cand trebuie sa invete invata. da sa stii ce iti laegi sa te gandesti bine ca e greu la medicina mai ales la generala.eu nu as rezista de exemplu participi la operati trebuie sa i mare curaj eu nu am, oricum bafta si sper sa ajungi acolo unde iti doresti si sa iti faci multi prieteni la facultate