| x2gk9r a întrebat:

Salut...as vrea un sfat urgent.
Astazi am vb cu colega mea si mna am zis ca am fost intr-un club etc...si na noi intre noi ne jucam si ne intelegem perfect si o ras si eu si ea cand o zis ca in clubul ala urat te-ai dus si mna o zis la toti in gluma normal. 2 colegi de ai mei o zis ca cica mi-s "poponar" si ca m-am dus acolo ca sunt gay.
Si eu de acolo i-am zis "vaiii ai invatat si tu un cuvant nou" si mna.
Mi-a zis si colega mea ca a glumit aia si mi-a zis si doua colege ca si-a batut joc cand a zis atunci si mi-a tinut partea.Cand am avut ora de fata cu toti i-am tras atentia si a inteles, o zis ca nu o stiut ca ma supar..etc.
Chestia m-a deranjat ca am stat intre ei, o glumit si eu de acolo am stat, am ras si am zis tot aceeasi chestie.
Ma bucura faptul ca cele doua colege mi-au zis...dar pe mine ma supara faptul ca nu am zis atunci cand o zis.
Vreau un sfat!
Mor de nervi

15 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Nu se intelege asa bine ce ai scris.Incearca sa corectezi textul data viitoare inainte de a posta. Sfatul e sa nu mai mori de nervi de la astfel de faze stupide, asa cum am mai spus de inca vreo 10 ori.

| x2gk9r explică (pentru dullcat):

Inteleg...dar nu stiu ce sa fac sincer cand colegele mele mi-au zis ca si-au batut joc tot la aia ma gandesc...

| Hyperion7 a răspuns:

Și dacă ai fi gay ce?
Mai sunt și alțiibig grin

| x2gk9r explică (pentru Hyperion7):

Nu ma intereseaza ce o zis despre mine, pe mine unu ma deranjeaza ca o zis colegele mele ca cica au facut misto pe baza mea si ca nu i bine sa tac, dar ei de fapt au glumit asa au zis
Vreau un sfat sa trec peste ce sa fac?

| Hyperion7 a răspuns (pentru x2gk9r):

Pur și simplu, să devii mai nepăsătorbig grin
Știu că sună clișeic, însă în viața o sa dai de persoane și mai nașpa, iar ce întâmpini acum e mic copil pe lângă ce urmează.
Așa că chill, îți faci mult rău și pentru ce?happy

| x2gk9r explică (pentru Hyperion7):

Stiu asta dar oare ce cred colegele mele despre mine((.

| Hyperion7 a răspuns (pentru x2gk9r):

Nimic ce contează pentru tine

| DorinaK a răspuns:

''iar 2 colegi de ai mei o zis ca cica mis "poponar" '' Adica este adevarat?

| miTky a răspuns:

Am încercat sa înțeleg și dacă am reușit măcar puțin pot spune sa nu te mai enervezi asa repede, sunt lucruri de prost gust.dar sunt peste tot. se cred prea amuzanți și duc lipsa de atenție. în ceea ce o privește pe fata aia, nu știu. dacă voi va înțelegeți în general, poate chiar a fost o gluma. dar dacă mai sunt și alte semne eu zic sa discuți cu ea îl legătură cu ce te deranjează și sa vezi dacă ea o face intenționat sau nu, eventual sa mai întrebi prin clasa dacă face glume sau vorbește despre tine când nu ești acolo.

| x2gk9r explică (pentru miTky):

Nu a vb niciodata de mine gen si ne intelegem perfect dar nu inteleg dc a intervenit aia doi pe mine ma framanta chestia ca a zis atunci poponar si au ras...
Desi i-am tras atentia nu ma fascinat trebuia atunci cand o zis...
Sunt prost rau

| Maarrrriaaaa a răspuns (pentru x2gk9r):

E ok sa fii suparat pentru cea a spus si in gluma nu e ok

| x2gk9r explică (pentru Maarrrriaaaa):

Pai mna vreau sa imi treaca dar ma gandeac la ce o zis colegele mele ca au facut misto si eu nu am zis nimic ...nush ce sa fac

| Maarrrriaaaa a răspuns (pentru x2gk9r):

Treci peste asta, daca se mai intampla poti sa le spui ca nu e amuzant
Probabil ca au spus asta pe moment si ei deja au uitat ce s-a intamplat, idk

| x2gk9r explică (pentru Maarrrriaaaa):

Stiu asta dar oare ce cred colegele mele despre mine((... Un sfat?

| Maarrrriaaaa a răspuns (pentru x2gk9r):

Nu conteaza ce cred ele despre tine, stiu ca e naspa
daca se mai intampla trebuie sa le ignori comentariile