| x2gk9r a întrebat:

Salut! As vrea un sfat util!
Am niste prietene care ma inteleg foarte bine sunt fete iar eu sunt baiat si ne cunoastem din generala si ne-am mutat impreuna la liceu si ne intelegem bine, iar astazi cand am iesit in oras iubitii lor le-au spus lor ca nu ma suporta si ca sunt 24 din 24 de ore cu ele, m-am simtit foarte prost.
Ce sfat imi dati?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ele ies in cuplu, atunci da-le pace ca tu esti in plus.

| Yuoia a răspuns:

Iubitii se vor schimba. Prietenii, nu. Iubitii lor sunt gelosi.
Ia-ti si tu o fata langa tine, chiar fara sa fie iubita, atunci cand iesiti toti. Poate asa se calmeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alea sunt tinere cu iubiți, tu nu mai ai ce căuta cu ele.

| Hollyg a răspuns:

Salut! In primul rând, cum ai aflat tu ca iubiții lor nu te plac? Ti-au spus ele? Ar trebui sa te intrebi de ce ti-au spus asta, si cumva daca ele găsesc un impediment in prietenia voastră faptul ca iubiții lor nu te plac. Plus ca ai putea iesi cu ele si cu iubiții lor, doar ca sa te cunoască si ei si ulterior sa vadă ca nu ai motive ascunse ci doar pura prietenie. Asta in cazul in care nu exista intenții ascunse. In general genul asta de discuții apar din cauza insecurității ori a femeii ori a bărbatului ceea ce duce la genul asta de discuții. Dar tind sa cred ca nu ai nici o intenție ascunsa, dupa cum ai spus ca ele te inteleg. si nu ei happy