| RaduCiprian a întrebat:

Salut, aseară în timp ce mă jucam Ets2 mp, mi s-a blocat așa din senin, am dat restart la laptop și după ce s-a aprins, nu mai aveam sunet și nici wireless, precizez că nici dacă bag cablul de la router nu se conectează la internet, efectiv nu îmi arată nici iconita și nici din setări nu merge, am Windows 10, am incercat sa dau update la drivere și nimic, ceva idei?

1 răspuns:
| flixbuster a răspuns:

Cel mai simplu este sa testezi laptop-ul cu un Linux Live.

Daca stii ce e si cum se face, bravo si go for it.
Daca nu stii despre ce e vorba vezi aici: https://www.howtogeek.com/......-easy-way/
Te intereseaza sectiunea "How to Create a Bootable USB Drive on Windows".

Odata pornit Ubuntu de pe stick:
- pasul 1: incerci sa conectezi Wireless - daca merge nu merge atunci probabil s-a intamplat ceva cu placa wireless. Opreste laptop, scoate baterie, lasa-l 5 minute si incearca iar pasul 1;
- pasul 2: daca l-ai conectat la Wireless incearca sa mergi pe Youtube si sa il pui sa cante ceva si sa vezi daca merge.