| NameAnonim a întrebat:

Salut, astazi am cumparat un pierce, vreau foarte mult sa imi dau in limba,maine ma duc la cineva cunoscut sa imi dea gaura.
Stiu ca o sa fie limba umflata, nu pot sa mananc, si o sa vorbesc foarte greu, incet ss-it.Cum pot sa ascund de parinti lucrul acesta ca o sa imi dau gaura in limba, nu vreua sa afle
Funditaaaaa

Răspuns Câştigător
| plasticsmile a răspuns:

Ok fara iaurt ti am dat alte variante happy ti am spus ce e mai sus pentru ca si eu mi am facut pentru o perioada si nu au observat happy am incercat sa stau cat mai putin in prezenta lor si am avut grija sa le spun "de ce am pofta" (adica de ceva ce pot manca) happy a si inca ceva ai grija in ce masura deschizi gura in fata lor si sa nu iti faca piercingul chiar in fata tongue

5 răspunsuri:
| plasticsmile a răspuns:

Initial poti sa spui ca ti-ai muscat limba in caz de observa ca vorbesti ss-it. Ca sa nu observe spune le ca vrei sa mananci o ciorba, un piure, pilaf ...asta ca sa nu te afecteze pe tine la locul gaurii, un iaurt eventual tongue o sa se vindece repede nu sta cu grija. Funda?

| NameAnonim explică (pentru plasticsmile):

Iaurt nu pot sa mananc, fiindca este lactata si nu am voie

| plasticsmile a răspuns (pentru NameAnonim):

Ok fara iaurt ti am dat alte variante happy ti am spus ce e mai sus pentru ca si eu mi am facut pentru o perioada si nu au observat happy am incercat sa stau cat mai putin in prezenta lor si am avut grija sa le spun "de ce am pofta" (adica de ceva ce pot manca) happy a si inca ceva ai grija in ce masura deschizi gura in fata lor si sa nu iti faca piercingul chiar in fata tongue

| Gaviota a răspuns:

Si de ce vrei sa-ti pui pierce in limba? Pentru ca e la moda sau pentru ca-ti place? Oricum daca vrei ca parintii tai sa nu stie ca ti-ai gaurit limba, te sfatuiesc sa nu vb sau sa le spui ca esti racita si te doare gatul, dar asta inainte sa-ti pui pierce.:_*

| Phoenix231 a răspuns:

Simplu cand esti cu parinti tai il scoti iar cand iesi afara il bagi inapoitongue.

| NaaaNeeeLyySsTTuu a răspuns:

Pai nu prea sunt metode... Spunele parintilor cate duci laun prieten etc vezi tu pana iti trece.