| anonim_4396 a întrebat:

Aveam si eu bani, 70lei. Ii numaram in camera(am avut in borseta 20in portofel 10 si restul in carcasa la tel) si ii numaram pe toti sa vad cati am. Si atunci intra bunicamea in camera si zice de unde am eu banii aia. I am zis ca s ai mei si m-a bufnit rasul cand am vazut-o cum facea. Apoi mi i-a din mana se duce la portofelul ei si zice ca ii lipsesc ca a avut nu stiu cat si fix cat am eu ii lipsesc. Acum i-a zis la taicamiu si m-a batut ca il fac sa se certe cu bunicamea pentru bani. Acum eu nu stiu ce sa fac. Nu stiu cum sa dovedesc. Le am zis de unde ii am si au zis ca mint ca sunt banii ei. Ce ma fac?

3 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Ce bunica stranie! sad
Bunicii mei imi faceau cadou bani din fiecare pensie, cand eram copil... chiar si dupa ce am avut banii mei, nu puteam sa-i refuz, erau bani dati cu drag happy

| ERIKWHITE a răspuns:

Bunica-ta a vrut sa faca doar rost de niste bani usori pe spatele tau. deci eu am 3 solutii 1) roaga-l pe cel de la care ai banii sai confirme lui tatal tau. daca nu poti da de acea persoana intelegete cu cineva sa spuna ca cica el ti i-a dat. 2) poti sa ai recuperezi cumva de la bunica-ta dar foare subtil, daca vede ca lipsesc tu vei fi primul suspect 3) incearca sa-l treci pe taicatu de partea ta, spune mereu ca urasti nedreptatea, ca nu ati place castigul necinstit, ca ai cazut si tu victima nedreptati. Tatal tau va observa si se va gandi: "ma poate ca chiar a spus adevarul..."

| GeorgeBerbec a răspuns (pentru ERIKWHITE):

Taicamiu nu sta la discutii, nu ii pasa care are dreptate. Ca sa nu se mai certe cu ea simplu se i-a de mine si eu nu mai am ce face. Banii ii aveam stransi din alocatie si bursa + ce mai primesc de la parinti. Nu am pe cine sa pun sa zica ca de la el am banii. Si iar e super suspect ca banii ei lipsesc si de fiecare data se da vina pe mine.