| JamesWatson a întrebat:

Aveti idei tematice pentru majorat?
(Băiat)
În octombrie, anul trecut inainte să fie toată nebunia cu izolarea am fost la o cunoștință care a avut aceasta tematica, filmul The Godfather.
Petrecerea mi s-a parut interesantă, pe lângă mâncarea și muzica foarte bună.
Decoratiunile și faptul că fiecare persona avea acel aer de anii 40-50 a facut ca acel majorat să fie unul memorabil.
Dacă cumva știți și ceva siteuri de unde se pot cumpăra respectivele decorațiuni.
Știu că am spus că vreau să fie o petrecere tematică dar totusi nu vreau ca cei care o să participe să fie nevoiți să își cumpere costume sau să fie nevoiți să cheltuie multi bani.
Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Kyılε a răspuns:

Salut.
Cum ai spus și tu, o petrecere cu o anumită tematică vine cu costurile ei, totul depinzând de cât de mult vrei să investești în respectiva petrecere. Iar, ca să răspunzi la întrebarea asta, te gândești dacă circumstanțele în care se va desfășura petrecerea sunt favorabile. Dacă ai locul pregătit, iar partea organizatorică este susținută de partea financiară, atunci nu îți mai rămâne decât să îți faci lista cu invitații. Dacă lista ta depășește 20 de persoane, gândește-te ca tematica aleasă să fie una care să îndeplinească așteptările fiecărui invitat. Pe lângă așteptări, trebuie să ții cont și de gusturile fiecăruia, fiindcă nu este o petrecere liberă, ci o petrecere aniversară, unde invitații se dovedesc a fi nevoiți să vină, în mod normal. Dacă ai un anturaj / grupul tău de prieteni este deschis oricărui subiect, te poți gândi, retrospectiv, la o tematică muzicală (muzica anilor 2000, 90 etc.); sau ai putea pune în practică un anumit obicei / o anumită tradiție culturală dintr-o anumită țară (Japonia, Egipt, Mexic, Italia etc.), unde ai o gamă largă de genuri muzicale specifice zonelor respective. Sau, dacă spui că petrecerea cu tematica filmului "The Godfather" a fost un succes, te poți gândi la o idee similară, cu un alt film renumit.
Cât despre sursele de unde poți face rost de pregătiri și decorațiuni, rămâne la îndemâna ta să alegi un subiect pe care să îl transformi în tematică, iar, pe urmă, să începi să faci căutări!
Succes și multă sănătate!

| JamesWatson explică (pentru Kyılε):

Mulțumesc mult pentru raspuns si pentru timpul alocat oferiri răspunsului.

1 răspuns: