Salut, azi pe trotuar cu niste prietenii ne plimbam. Dintr-o data vin 2 tigani cu bicicletele, cu viteza printre noi. Le-am spus ca pista de biciclete e pe partea dreapta, mai incolo. Imediat unul ramas in spate m-a auzit si s-a oprit in fata mea, m-a intrebat ca de ce comentez, si ce daca vrea sa mearga pe aici, apoi mi-a tras un pumn in piept si a plecat mai departe. Ok, nu am mai raspuns nu am mai zis nimic. Am mers mai departe in parc. Acolo stateam la o banca cu cativa, si dintr-o data ii vad ca trece pe langa noi si se aseaza langa banca alaturata si se uitau la mine. la un moment dat au plecat.

Nu vreau sa intru in conflict cu ei, ii vad zilnic prin parc(sunt mai mari ca mine).

Ce pot face?

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Lasa-i in pace si spera ca se vor potoli. Daca nu functioneaza asa, ameninta-i cu politia cand se mai iau de tine. Daca nu functioneaza nici asa, atunci adreseaza-te parintilor si pune in practica amenintarea.

| Metalheadforever666 a răspuns:

Evita parcul acela pentru o perioada, asa o sa uite de tine si o sa te lase in pace. Daca te intalnesti din nou cu ei si te agreseaza atunci raporteaza-i la politie.