| anonim_4396 a întrebat:

Salut baietii! Sunt baiat si am 16 ani si azi m-a prins tata cand fumam, tata e foarte strict cu bataia, adica mi-o iau destul de des cu cureaua. Astazi mi-a luat-o asa de tare ca inca ma doare. Am primit la talpile goale destul de multe lovituri si pe langa asta a trebuit sa ma dezbrac sa imi dea si la fund, ma doare foarte tare plus am incasat o curea pe spate direct pe piele, tin sa precizez ca era uda ca simt mai tare. Ce as putea putea pe talpi sa mai treaca din durere? Si voi baietii o mai incasati de la parinti?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Puna cu gheata la picioare si stat cuminte in casa!

| Freya1 a răspuns:

Am vazut si ce ai scris aici si comentariu ulterior pentru Amneiss...
Ce sa iti pui sa nu te mai doara? Incearca cu gheata si apa rece.Iar pentru restul wtf...
Traiesti intr-o familie de oameni dezaxati si se pare ca incepi si tu sa ai o problema.Indiferent de ce faci ca si copil (baiat sau fata) meriti sa fi certat, mustrat sau pedepsit dar nu batut cu cureaua, nici macar cu palma.
Tu daca consideri ca asa meriti scuza-ma dar cred ca esti sado maso si iti si place.La tine acasa trebuie sa cheme cineva protectia copilului pana nu te sminteste ala de cap.Si ca te bate pe tine e una, dar problema e ca poate si tu la randul tau o sa iti bati copii si nu este normal.
Mama ta ce spune? Si ea e intr-o dunga? Sau si-o ia si ea ca doar e femeie, nevasta?

| Donsavas a răspuns:

Eu cred ca ar trebui să mergi la casa de copii. Tatăl tău e abuziv si nu poate da un exemplu bun alor lui. Iti faci un favor, nu te mai ascunzi ca nu mai ai de cine. La fel si lui. Tatăl tău nu are nevoie de un copil neascultator care fumează banii munciti de el. Fa i tu si cumpara ti țigări după! Dacă tatăl tău n ar avea serviciu, ai sta pe străzi.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Daca e adevarat ce spui atunci ai o problema grava in familie. Cum sa dea in halul asta in tine, ce esti animal? Doamne fereste, nu puteti avea o discutie ca de la tata la fiu. Inteleg ca e greu sa fi parinte si uneori de la nervi ii mai scapi copilului o palma peste fund ( de si nu sunt de acord cu nici o forma de bataie) dar pentru lucruri grave nu pentru o tigara.
Ma mir ca intrebarea ta e despre durerea la talpi si nu despre forma asta de agresiune. Nu e normal!
Tata nu mi-a dat in viata lui o palma, iar mama ma pedepsea mai mult, rareori cand imi dadea cate o palma dar pentru lucruri grave deci... sad
P.s : de ce ceri doar sfatul baietilor? Sunt si fete pe aici

| alex2002alexandru a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Mie sincer nu mi se pare ca e violenta in familie. Adica sunt baiat pana la urma si merit sa o mai incasez din cand in cand. Am scris de durerea din talpi pentru ca niciodata nu a mai fost asa rau.

| SandraEve a răspuns:

Doamne fereste...cati ani ai? Daca esti nascut in 2002 esti destul de micut si mna...ma rog. Multi copii mult mai mici ca tine fumeaza. Dar nu mi se pare o asa mare tragedie. Vorbeste cu mama ta, sa discute cu el. Nu e normal! Nu asa se educa un copil. E oribil

| asdf2kpower a răspuns:

Lasă țigara. Aș vrea eu să mănânc bătaie. Dacă mă prind ai mei cu țigara, fără bani de buzunar o lună.