| AlexelAdii1999 a întrebat:

Salut, cam la ce instrument imi recomandati sa invat? adica, la care e mai usor, si inveti mai repede,, eu preferam ceva de suflat : clarinet, dar acum, vreau parerile voastre! stilul pe care voi canta este muzica lautareasca pentru ca am cunostinte in asa ceva! Va rog raspundetii rpdd :*!

Răspuns Câştigător
| Ciocolatefrenchblue a răspuns:

Clarinetu fratiee saxu, sau acordeon. Dar mai bine clarinetu, iar daca ai vointa si iti place o sa inveti repede. doar studiaza in fiecare zi

| AlexelAdii1999 explică (pentru Ciocolatefrenchblue):

Asta am ales si eu, clarinetu, dar, imi place si la orga, pnm, imi place cum se aude clarinetu, si, am testat unu si, am prins drag de el asa, orga am si acasa, dar nu prea ma atrage, doar imi place sa tin balansu-l atata stiu la orga! Ma mai gandesc si mersi de sfat!

| Ciocolatefrenchblue a răspuns (pentru AlexelAdii1999):

Npc! da pentru lautarie si alte genuri Clarinetu e baza happy si forta ala.e tot balansu!

4 răspunsuri:
| AndreyTPU a răspuns:

Salut! Eu ti-as recomanda la flat, acordeon sau saxofon.Multa bafta iti doresc.

| printisorul23 a răspuns:

La pian ca inveti cel mai repede si nici nu e asa de tigani sau la chitara, ca sa atragi fetele