| AlexelAdii1999 a întrebat:

Salut, cam la ce instrument imi recomandati sa invat? adica, la care e mai usor, si inveti mai repede,, eu preferam ceva de suflat : clarinet, dar acum, vreau parerile voastre! stilul pe care voi canta este muzica lautareasca pentru ca am cunostinte in asa ceva! Va rog raspundetii rpdd :*!

Răspuns Câştigător
| SupradozaDeViise a răspuns:

Pai mie imi place foarte mult sa cant la chitara bass si pian..Pentru ca la chitara fac lectii si la pian ma invata mama.Mie mi se par foarte usoare mai ales pianul...Tu acum poti face orice iti vine mai usor la mana.Dar crede-ma este foarte frumos pianul sau chitara. Sper ca te-am ajutat. Funda?:3

| AlexelAdii1999 explică (pentru SupradozaDeViise):

Gata, m-am decis, pian = orga. laughing :* mss!

4 răspunsuri:
| SomeoneReal a răspuns:

Cred ca ai facut o alegere buna in legatura cu suflatorile... daca chiar te pricepi la muzica lautareasca, trebuie sa urmezi unul dintre urmatoarele drumuri:1)suflatori si 2) pian sau orga...Succes!big grin

| Alexandra172 a răspuns:

Nu stiu la cele de suflat, dar pianul este cel mai usor: apesi pe o clapa si iti iese sunetul. Eu am chitara si trebuie sa apesi foarte bine pe corzi ca sa se auda bine acordul, la inceput te dor degetele. Vioara este si mai grea decat chitara. Deci clapele sunt cele mai simple.

| AlexelAdii1999 explică (pentru Alexandra172):

Si, la un eveniment ceva apesi numai o clapa si atat? raised eyebrows!