| CiprianDCY a întrebat:

Cand estimati ca noi astia de la sate vom avea internet la fibra optica? Locuiesc la 7km de Cernavoda si "ma lupt" cu 128kbps pe cand in Cernavoda este 100Mbps rds in curand 1Gbps. De ce oare nu vin si la noi cu fibra optica? sad Multumesc!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestia e sa fiti mai multi pentru a avea fibra optica. Deci in jur de 50 de persoane, mergeti la rpimarie, vorbiti cu primarul sa ia legatura cu o firma de internet prin fibra optica.Ei vor veni, vor pune cablurile dar doar pentru 2-3 persoane nu vine nimeni. Deci, cam asta ar fi.La sate nu vine sa faca nimeci reclama la internet prin fibra optica, pentru ca sunt putini doritori si...asta e. Daca sunteti mai multi, se rezolva cum am spus.