| qwerty1234 a întrebat:

Salut, cartile din bibliotecile municipale se pot lua acasa pentru o anumita perioada de timp, pana le citesc sau se pot citi doar in biblioteca si banuiesc ca pentru asta mi-ar trebui un abonamet sau ceva de genul asta, oare pentru acel abonament trebuie sa platesc sau trebuie sa platesc o anumita suma pentru fiecare carte pe care o imprumut?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
Un abonament la biblioteca este gratuit, in afara de biblioteca nationala unde am auzit ca se plateste ceva.
Nu platesti nimic la bibliotecile municipale. O carte o poti lua acasa sau o poti citi acolo. Rar sunt carti foarte importante care nu ai voie sa le iei acasa.
Numai bine.

| qwerty1234 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult pentru raspuns!

| anonim_4396 a răspuns (pentru qwerty1234):

Cu placere. happy