| manhattan200 a întrebat:

Salut,ce ar trebui sa fac ca sa nu mai fiu dependent de jocuri de noroc?sad

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Cel mai bine e sa-ti gasesti o activitate, ca sa nu ai timp sa te gandesti la jocuri de noroc.Iesi cu prietenii tai, distreaza-te si altfel nu sunt distractive si nici benefice jocurile de noroc. Daca te ajuta repetati in gand ca nu trebuie sa mai joci.Ps.Sa nu zici ca inca un joc si apoi termini ca nu o sa reusesti astfel. Sper ca te-am ajutat.

| manhattan200 explică (pentru zurick):

Mersi, o sa incerc...am reusit o perioada scurta de timp(cand eram foarte ocupat)dar cand am mai mult timp liber imediat ma intorc.app am 21 de ani si nu ma simt responsabil deloc pentru ceea ce fac!

| zurick a răspuns (pentru manhattan200):

De ce nu te simti responsabil? Faptul ca stii ca ai o problema cu jocurile de noroc dovedeste deopotriva ca esti responsabil.O persoana matura ca tine realizeaza ca are o problema, nu cred ca nu esti responsabil pe ceea ce faci.Sunt convinsa ca o sa reusesti sa scapi de acest tic. happy