| adrianpetrican a întrebat:

Vreau sa stiu cine a avut viziuni pana acum dintre cei ce sunteti pe TPU! Adica un dependent de jocuri de noroc cum sunt eu, cine l-a vazut pe Dumnezeu, in vis sau in starea de treaz, sau pe cel Rau!

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Mergi la psihiatru. Nu e o jignire, chiar ai nevoie.

| SingleForOne a răspuns:

Cu ce te ajută să știi cine a văzut cele două entități?
Ce anume de rezolvare sau răspuns cauți?

| marinaru777 a răspuns:

Doar l am visat pe Dumnezeu, e o poveste mai mare. Oricum a fost pe 8 Septembrie acum cativa ani.

| adrianpetrican explică (pentru marinaru777):

Ai avut un vis cu Dumnezeu? Spune-mi ce ai visat?

| adrianpetrican explică:

Vroia sa stiu daca exista oameni pe aici care au vazut cele doua entitati! daca sunt impartasiti experientele?

| RAY a răspuns (pentru adrianpetrican):

Sectancti le vad mereu, vorbesc cu ei, si le aud au si viziuni, sa vezi cum se roaga in limbi, dz cu mila
https://www.youtube.com/watch?v=XJmYQD1tUZA
https://www.youtube.com/watch?v=Bf_5Fjy0Tr4

| bettybetty a răspuns (pentru RAY):

1. Nu mai spune "sectant" dacă nu stii ce e.
2. Vorbirea în limbi există, însă în modul practicat de multe ori, nu e tocmai OK... Fiind dus la extrem.
3. Bineînțeles ca vorbesti cu Dumnezeu. Este real. Însă cel mai important este să distinge bine vocea Lui, de propria imaginație; fiindcă, creierul nostru în dorința maximă ca El sa răspundă, poate genera imagini sau voci care sa ne satisfacă dorința.

| bettybetty a răspuns:

Eu