| witchblades a întrebat:

Salut, ce considerati ca e mai bine sa fac in legatura cu prietena mea, mai bine spus fosta mea, cu care am legaturi de 3 ani, cu certuri, dar a fost si bine, dar acum eu inca o iubesc foarte chiar, dar simt ca ea nu mai simte nimic pentru mine si crede ca ar fi timpul sa o luam pe cai diferite. Aveti idee, ar fi bine sa o las sa fie fericita, fara mine sau sa mai astept?

Răspuns Câştigător
| DenisaJmn a răspuns:

Prin asta trec și eu, Doamne, la mine au fost 10 luni și ma simt groaznic, nu vreau sa mi imaginez cum te simți tu după 3 ani și cât o iubești... Este oribil, eu nu pot sa realizez ca s-a terminat și nu pot sa ma obișnuiesc fără el. Eu zic totuși sa o lași, da-i libertate dacă o iubești, dacă e pentru tine nu va putea sa stea și se va întoarce. Atunci tu decizi dacă o mai Primești sau nu in viața ta. Crede-ma, nu are niciun rost și nu mai are niciun farmec sa stai cu o persoana care nu mai simte nimic... sad e mai mare chinul Pt ea dar și Pt tine, o sa o vezi schimbată, mai rece, mai indiferenta și o sa te doară chestiile astea. Cel mai bine mergi înainte, încearcă sa uiți de ea, știu ca este foarte greu, cunosc persoane care au suferit și un an -doi și nu au putut sa aiba alte relații, dar acum sunt bine toate, și-au găsit fericirea și au uitat complet. Toată lumea trece prin așa ceva, e doar o perioada, nu a murit nimeni din așa ceva. Ideea este ca timpul vindeca aceste cazuri, mai greu, dar vindeca happy

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu mai aștepta, că în curând se face noapte. Nu trei ani, 5 minute e mult în viața asta.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu ca ar trebui sa fie ea fericita. Ar trebui sa fii tu fericit. De ce sa stai langa cineva care nu te mai iubeste?
Iubirea adevarata nu se stinge niciodata. Nu poti sa iubesti si apoi sa nu mai iubesti (fara sa faci ceva rau). Ca doar nu ne jucam aici.

Sau daca nu te deranjaza asta... asteapta. Cum vrei tu.

| Andreeush a răspuns:

Ce să mai aștepți? Dacă ea nu te mai iubește, nu mai vrea să fie cu tine îți pierzi timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ţi-a spus clar că vrea să vă separaţi definitiv şi să o luaţi pe căi diferite, părerea mea e că nu mai are rost să aştepţi. Deja ea nu mai simte nimic pentru tine.
Cel mai bine ar fi să te reorientezi spre ale cuceriri.

| Michaeel a răspuns:

Înțeleg ca încă o iubești dar din moment ce ea a trecut peste și își trăiește viata ar trebui și tu sa faci la fel. Uita de ea și cunoaște oameni.

| Clytia a răspuns:

Cred că cel mai bine ar fi ca fiecare să o ia pe propriul drum. Dacă simți că ea nu te mai iubește, nu are cum să funcționeze.