| DorianCapone a întrebat:

Salut,ce se intampla cand o fata raspunde extrem, extrem de greu la mesaje? De ex ii dau msj acum, peste o ora, 2, 3 raspunde si ea,nu o face sec,am si nr ei de tel si o vad mereu ca acceseaza whatsappul. Acum o luna,nu-i mai dadusem mesaj de o zi sau ceva de genul,iar seara a dat ea, am vb toate cele bune, pana cand m-a facut sa-mi pierd putin interesul fata de ea din cauza asta cu mesajele care raspunde f greu si am inceput sa vb cu alta fata, iar dupa circa o luna, i-am dat eu mesaje ca m-a luat dorul de ea, ea a rasp nu stiu ce am continuat sa vb, raspundea putin mai repede, circa 5 minute, iar in prezent ultima data cand am vb cu ea a fost aseara. Eu fiind primul care ii da msj cu ce faci etc., ea pana acum n-a dat niciun semn de viata. Credeti ca mai poate fi ceva intre noi? Probabil si ea si-a pierdut interesul fata de mine, dar v-am zis având in vedere ca na, adica eu ii dadeam msj si ea raspunde dupa o ora iar eu nu puteam sa fiu ala prost sa-i raspund instant iar așteptam si eu sa treaca timpul si asa, ea poate crede ca eu raspund repede ca mi-am pierdut interesul fata de ea? Si ea crede ca eu cred ca ea si-a pierdut interesul fata de mine, dar poate noi ne iubim reciproc? Stii cum e vorba lu Dani Mocanu "orice ai face tot la piiiiiip mea ajungi"laughing)))) acum voi ce ziceți, sa-i dau mesaj acum sau sa aștept ca poate da ea? Si cred ca ea așteaptă sa dau eu msj si asa se duce naiba tot, sa-i dau un mesaj d-ala cu "ce faci viata mea? Nu pot sa stau fara tine" asa mai la sanki sista persusta.Mi-am scris aici toata viata sper sa primesc si eu un raspuns ceva acolo, tare ma doare sufletulcrying(((
Nu stiu la ce categorie sa pun acest discurs emoțional)va rog din inima sa ma lamuriti si pe mine

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca nu-i interesata de tine.
Doar daca ai ceva important sa-i spui, sun-o!

Eu spun sa nu-i mai dai nici un mesaj, ca nu moare dupa tine si nici nu-ti va rapsunde cand vrei tu, fiindca nu o interesezi.
Poate este mai bine sa-ti cauti alta fata...

Relatiile astea online sau prin mesaje nu sunt relatii serioase, asta stie toata lumea, ci de pierdut vremea, inventand minciunele, povesti, fabuland, spunand ce ai chef tu, inventand povesti sau scuze samd.
Din asemenea relatii nu iese nimic real, niciodata.

| ALLa00021 a răspuns:

Data viitoare îți dau eu mesaj

| Jxndagh a răspuns:

Sunt 2 cazuri
1. Stie/ crede ca o,, stalkuiesti" (cum se zice in ziua de azi) si crede ca o placi si vrea sa te faca gelos, gen vrea ca tu sa crezi ca vorbeste cu altii
2. Pur si simplu vorbeste cu altii si vrea sa te evite
Eu zic sa incerci sa o,, seduci" prin gluma cum fac ceilalti in ziua de azi si daca vezi ca ea reactioneaza la fel spune i ca o placi