| annonimus a întrebat:

Heii buna big grin am o problema. in urma cu cateva zile m-am certat cu prietena mea cea mai buna din cauza unui baiat. Mi-a spus ca nu mai are nici o treaba cu el, ca nu mai tine la el si ca daca ar fi sa fiu cu el, ar accepta ( asta cu ceva timp in urma ). Acum sunt cu el si nu prea i-a convenit prietenei mele. M-a facut in toate felurile si nu prea mi-a convenit. E genul de fata care are de toate. Cu el imi merge bine. Nu stiu ce sa fac, as vrea sa-mi spuneti happy. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ti-a zis ca e in regula sa fii cu el aminteste-i si daca nu e de acord in privinta asta inseamna ca nu e o prietena chiar asa de buna si crede ca un baiat este mai important ca prietenia voastra si daca zici ca e genul care are de toate sigur ea se va intoarce la tine ca va considera ca esti o provocara din moment ce u nu mai vrei sa vb ca ea

ps:baftha

4 răspunsuri:
| AlexiaB a răspuns:

Eu daca eram in locul tau ma desparteam de el... nu stiu ce sa-ti zic...
Sa nu iti parasesti prietena pentru un baiat pentru ca el te va parasii o sa gasesti alti baieti dar alta prietena nu o sa gasesti niciodata...straight face
Eu asa zic acum faci ce vrei...straight face
Mie mi s`a int altfel...
imi placea de un baiat si o prietena asa zisa "foarte buna" s`a bagat pe el si este cu el...oh go on
Dar am alta prietena foarte buna pe care o cun de la 2 ani, si am crescut amandoua! Ma cert cu ea dar niciodata foarte rau:*.
Sper sa te ajute!

| AlexiaB a răspuns:

Ea*s`a bagat

| alice_7857 a răspuns:

In mod clar nu ti ar conveni nici tie. asta este. de obicei nimanui nu i place sa si vada fostul cu alta fata(experienta). gandeste te u ce ai face daca maine te ar parasi si poimaine l ai vedea cu alta, ar fi la fel sau ai vrea s o omori pe aceea fata? gandeste te daca mai poti sa accepti sa fii prietena ei dupa toate astea? si daca poti trece peste insultele prietenei. baietii sunt trecatori dar prietenele adevarate raman. nu lasa toti fraierii sa va strice prietenia. ia ti prietena la o discutie si spune i ca nu te poti decide intre ei ca ti ar fi greu si fara unu si fara altu. daca poate accepta asta. ramai cu amandoi. daca nu alege ti prietenu daca spui ca te face fericita. sper sa faci alegerea corecta

| PrinţeSisi a răspuns:

Pai. dupa parerea mea nu merita sa te certi cu cea mai buna prietena cu nici un baiat.raised eyebrows