| Nextone a întrebat:

Am nevoie de o parere,m-am certat cu iubitul meu...
Aseara am iesit cu o prietena la un ceai si ne-am intalnit cu un vechi prieten de al nostru pe seama caruia iubitul meu(si cercul nostru de prieteni) fac glume cum ca ar fi ceva intre prietena cu care am iesit si el(desigu nu e adevarat).
Dupa ce am plecat de la intalnirea cu prietena mea i-am povestit iubitului meu, la telefon,ca ne-am intalnit cu acel tip si am facut putin misto. Iubitul meu i-a zis ce i-am zis eu, iubitului prietenei mele.Iar eu m-am simtit vinovata pentru ca era ceva ce trebuia sa ramana intre mine si iubitul meu, m-am simtit tradata.El in schimb zice ca acesta nu e motiv de cearta si ca nu are de ce sa isi ceara scuze.Suntem tot certati de ieri.
Voi ce parere aveti? big grin

4 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Sincer! Culegi ce ai semanat. Indivizi ca tine impovareaza specia. Stii cum faci tu?! Formezi o "haita" cu alti indivizi, cum ar fi colega prietenul etc., haituiti un individ care nu este acceptat de nici o haita, iar acum cand te simti tradata de propia haita, de fapt simti si tu o zecime din ceea ce simte barfitul si nu intelegi de ce te-a abandonat haita. Ai curajul si forta sa recunosti in sufletul tau(nu conteaza ce cred ceilalti) ca virgula, comportamentul tau nu se ridica la nivelul pe care oamenii cred ca-l au. Te rog sa ma ierti daca te simti jignita, dar nu asta a fost intentia mea. Eu prefer crudul adevar si spun verde-n fata. Sunt de principiul neuronului"totul sau nimic". Iar prietenul tau e clar ca pentru el esti doar jucaria lui sexuala.In locul tau mi-as cere scuze fata de cel barfit, si i-as spune tot si despre toti, daca-i scandal, atunci sa fie. Bafta.

| Woodenpints91 a răspuns:

Luaţi-vă o viaţă.

| carpediem a răspuns (pentru Woodenpints91):

O alta viata. Noua.

| CosminC86 a răspuns:

Buna! Parerea mea e ca iubitul tau are gura cam sparta, si poate ar trebui sa i-o cosi. Nu-i mai da atentie pana nu isi cere scuze.