| NorBy0 a întrebat:

Cine imi poate da niste sfaturi pentru prima relatie/intalnire? Despre ce sa o intreb? Unde sa o duc? Ce complimente sa ii fac?

3 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Nu încerca niciodată să impresionezi pe nimeni, poartă-te natural.
În primul rând întrebi ceva despre care te descurci cu conversaţia iar în al doilea rând încearcă să nu o plictiseşti prea tare, vorbiţi despre viaţă, vise, prieteni, pasiuni etc.
Sunt sigur că şti ce-am vrut să-ţi scriu mai sus aşa că nu uita.

Fii tu însuţi.

| ღBelieveInHopeღ a răspuns:

Pai depinde cati ani ai. Daca esti adult(20-25) ani poti sa o duci la un restaurant. Daca esti adolescent sau pre-adolescent poti sa o duci la un pignic afara(de preferat intr-o zi in care nu o sa ploua sau o sa fie foarte frig). Intrebari:
-Iti place mancarea de la restaurant / picnic?
Incearca sa o cunosti cat mai bine.
- Iti place restaurantul / picnicul?
- Tie frig? (Daca ii este frig la restaurant / picnic e de preferat sa te duci cu costum la restaurant sau sa te duci cu o bluza la picnic daca este putin frig)Si ii dai bluza ta daca ii este frig.
Complimente:
- Te-ai imbracat foarte frumos si la fel esti si tu(fetelor le place sa li se spuna ca sunt frumoase);
- Ai niste pantofi / tenesi / adidasi(cu ce e ea incaltata) foarte frumosi.
- Daca are ochii albastri ii spui ca ochii ei stralucesc precum diamantele;
- Daca are ochii caprui ii spui ca ochii ei stralucesc ca rubinele.
- Daca ochii ei sunt verzi ii spui ca ochii ei stralucesc ca smaraldele.
Sper ca te-am ajutat. Funda? happy

| Puricina a răspuns:

Pentru prima intilnire merge mai mult parcul, adica o mica plimbare dupa care o vei conduce acasa, in restaurant te pierzi ca un fel, doar nu ai venit sa o vezi cum maninca. Vorbiti despre ceea ce cunosti tu si ea, adica lucruri despre care stiti ambii. Zii ca are rochia sau fusta (vara) frumoasa, cred ca nu va veni in blugi, sau ca are ochii fffoooooarte frumosi (asta merge) cand e mai frig poti sa-i zici ca in orice timp si loc arata extraordinar! Nu stiu vezi si tu, da cu restaurantu nu merge....Successss!