| Eu_8005 a întrebat:

Ce ganduri, sentimente, temeri ai simtit la prima intalnire? Ai avut emotii? Daca da, ce sfaturi poti da unul baiat sau a unei fete care urmeaza sa aiba prima intalnire cu un potential partener / partenera intr-o relatie de dragoste?

3 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna1
Cu siguranta, fiecare dintre noi, la prima intalnire cred ca am avut pulsul 200 si emotii cat cuprinde.
Partea nasoala,la mine personal,era ca nici nu mii le puteam stapanii,prin autocontrol si efectiv,ma conduceau.
Cel mai bine e,sa fii natural,indiferent daca ai emotii sau nu,fii natural,pentru ca cred ca asta se apreciaza cel mai mult.
Bine,depinde si de partener,pentru ca daca si el e tacut,e clara treaba, dar cel mai ok e, sa deschide ti un subiect interesant ca sa te faca cumva sa uiti ca esti cu el, ca si cum ai vb cu un tip oarecare.
Succes si Craciun fericit!

Succe

| DeeaMarry a răspuns:

Mi-a fost teama de primul sarut. Desigur ca am avut emotii, mai ales ca vorbitul fata in fata nu era totuna cu vorbitul pe mess. Imi trebuia o mica perioada de acomodare.
Sfaturi thinking Sa se relaxeze si sa fie el/ea insusi/insasi!
In rest lucrurile vin de la sine.

| yourfriend111 a răspuns:

Nu am avut emoti m-am simtit super ok, stiam ca ea ma place si am aavut sitoatia sub control
entru un baiat:
Sa fie el insusi, daca partenera nu il place asa cum e nu o sa mearga nimic intre ei straight face dar sa nu para penibil cat mai serios mai matur.
fetelor le plac mult baieti langa care se simt in siguranta da-i impresia ca esti dur fara sa devi penibil.

Cat despre o fata la prima intalnire sa fie ea insasi sa aiba o privire inocenta si sa spuna ca nu e convinsa daca vrea un iubit.Asta il face pe el sa te vrea si mai mult