| Vasilina a întrebat:

Salut.cine ma ajuta?tongue as vrea sa stiu daca se da proba la intrare la liceu(filologie)? si la ce materie?big grin

Răspuns Câştigător
| Denis_8063 a răspuns:

Depinde, sa-ti explic, daca vrei la filo-bilingv engleza atunci inseamna ca te axezi foarte mult pe engleza si faci mai multe ore si pentru aceasta trebuie sa dai un test "de competente "(cred ca asa se numeste) si trebuie sa iei minim 6 ca sa poti pune optiunea de filo bilingv engleza... orice profil cu bilingv la sfarsit inseamna ca trebuie sa dai un test de competente si sa'l treci desigur
...eu asa am facut :] bafta

3 răspunsuri:
| Vasilina explică:

Eu vreau la romana mai mult:d

| Denis_8063 a răspuns:

Dai un singur test cel de care ti'am zis intreabati diriginta si vezi unde se va tine se da test doar daca mergi la bilingv si nu e test grila

| iulianbossum a răspuns:

S-ar putea sa dai proba la intrare, proba este sub forma unui test grila si este din toate materiile dar mai mult din profilul selectat in cazul tau filologie si ce cuprinde acesta