| jeko a întrebat:

Salut.

Cine vrea sa citeasca Romanul asta de mai jos, Foarte bine, m-ati putea ajuta cu sfaturi. Alaltaieri am mers cu prieteni la strand, m-am pus cam la 10 metri de o fata frumoasa, cam 18 ani (eu avand 16). De cand am vazut-o, mi-a placut de ea. Dupa un timp am realizat ca ea cand ma privea, o facea scurt dar des, nu stiu de ce (poate tine de atractia dintre cele 2 persoane), eu o priveam normal, mai indelung, o studiam.
Apoi saream in apa, ieseam, o priveam, ma privea (tot asa scurt, si numai in ochi), mergeam sa-mi iau avant sa sar din nou, ma opream, ma,, invarteam" pe acolo, ma uitam la ea, ea din nou se uita la mine(tot asa). Alteori nu se uita deloc la mine...
Acuma, daca ati putea sa-mi dati cateva sfaturi pentru viitor... Daca eu o studiez pe o fata, ma uit la ea, si ea se uita repede, scurt, Oare s-ar putea sa existe o atractie?(din partea ei) Eu sunt dupa ideea mea: daca o fata se uita la tine, oricum o face scurt, lung, des, rar, s-ar putea sa te placa, pentru ca daca nu te place atunci nu s-ar uita, insa nu stiu daca-i sigura ideea.
Alte semne de atractie nu existau la fata asta, sa zic ca na sa flirteze sau ceva, ci doar ca se uita la mine scurt si des, altceva nu...(din pacate).
Chiar mi-a placut de fata asta, insa nu am vrut sa ma bag cu ea in seama, ca am zis ca nu are rost, poate ca am gresit, poate ca nu...
V-asi ruga sa-mi dati cateva sfaturi, ce trebuia sa fac? cu ce am gresit, ca nu am facut, oare ce a vrut ea sa-mi zica cu privirile alea, scurte si dese,?
V-asi fi recunoscator, deoarece nu sunt un mare expert in asa ceva.
Deci intrebarea e: Daca o fata se uita la tine scurt dar des, s-ar putea sa te placa? sa fie o atractie intre voi 2?
Ms daca o sa-mi raspundeti.
Salut.

Răspuns Câştigător
| Lullu21 a răspuns:

Buna.*)) Incerc eu ceva sa-`ti spun.

De fapt noi fetele suntem asa cam smechere,.

Sa stii daca ea se uita la tine scurt si des, si daca inca iti mai zimbea inseamna ca te place, dar.

poate ca ea asteapta ca tu sa te apropii( si normal...[ fetele tot timpul asteapta cind baietii se vor apropie dar nu noi de dinsii]).

Cred ca poate fi vreo atractie dintre doua persoane care se uia unul la altul.
Daca nu`i placeai nici nu se mai uita (cred.)

Nu uita noi suntem smechere. dar voi trebuie sa observati altfel va fi tirziu.

Sper ca am fost de folos.

2 răspunsuri:
| friday a răspuns:

Eu privesc si persoanele pe care nu le plac, pur si simplu din curiozitate, le studiez. Si da, ma refer la cele de sex opus. Nu iti spun asta ca sa te descurajez, poate ea te-a placut happy.

| jeko explică:

Lylush- Ea era cu maxim 3 ani mai mare ca mine... dar la fizic cred ca avea undeva pe la 17-18, si am zis ca poate diferenta de varsta poate nu-i place. Insa nu a zambit deloc sad, ca daca ma privea si mai si zambea, 100% ma duceam sa ma bag cu ea in seama si sa-i cer nr de telefon.
Ms de mesaj
PS:Am sa mai astept mesaje, si apoi am sa-ti dau fundita aia dupa care mai toti de pe forum tanjesc... Nu stiu si niic nu ma intereseaza pentru ce e de folos.
Ms. Ceau happy