| PerPum a întrebat:

Cum aș putea să-mi conving mama sa ma lase sa ma mut la un liceu mai "departe" de casă? De fapt liceu nu e asa de departe, e doar la jumătate de oră de casa, dar mama consideră că e departe...sad

2 răspunsuri:
| UnNumeScurt a răspuns:

Spune-i ca vrei sa mergi la liceul ala pentru ca aici nu mai suporti deloc colegii sau ceva de genul, incearca sa pari trist si o sa ii se faca mila. Si spune ca vrei liceul ala pentru ca are un anumit profil si vrei sa te faci ceva in viata bazandu-te pe asta... Vezi, incearca. Oricum stiu ca poti sa te multi doar dupa primmul semestru sau dupa primul an. Succes.

| Superman1243 a răspuns:

Incearca sa ii dai un motiv bun pentru care sa accepte, gen ii poti zice ca vrei sa mergi la liceul "X" pentru ca te va ajuta mult la facultate si pe viitor la gasirea unui loc de munca. Mamelor le place cand te gandesti despre viitor si ca incerci sa iti faci o cariera buna. Incearca sa vorbesti si cu un prieten sa vina cu tine acolo, atunci poate va fi si mai ingaduitoare! happy