| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cum este perioada petardelor...am sa va intreb ceva.
Azi am fost cu steaua, iar un baiat a aprins o petarda in mana....cu 3 focuri si a tinut=o in mana...
Petarda a bubui de 3 ori in mana la el si eram ceva gen..."WTF"
Nu a avut absolut nimic...
Vreau si eu sa uimesc prietenii ...cum pot face asta?
Va rog sa nu spuneti ceva care chiar nu stiti....pt ca eu o sa incerc si nu vreau sa...R.I.P.
Dau funda...si vreau sa stiu daca simti ceva..nu vreau sa am dupa aceea dureri de mana! Repede! va rog!

Răspuns Câştigător
| AditzaVixon31 a răspuns:

Faza este urmatoarea, petarda trebuie tinuta cu unghiile sau varful degetelor, trebuie tinuta din partra de jos.
Daca nu ai curaj te invat o alta smecherie.
Cand aprinzi o petarda cu 3 focuri tine-o de jos pana cand iti explodeaza primul foc(cu petarda in mana) si dupa arunca petarda in sus ca restul focurilor sa aiba loc in aer, eu iti recomand sa faci asta cu o petarda cu 5 focuri.

| anonim_4396 explică (pentru AditzaVixon31):

Si daca vreau sa fac asta cu una cu 1 foc...nush imi este prea frica adica..nah..daca raman naiba fara mana?
Doar pentru ca am inteles gresit explicatia ta.dau pentru un nimic... poti muri...nush ce sa zic ..as vrea sa incerc.

| AditzaVixon31 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu petarda cu un foc, este un fleac.
O tii cu unghiile din partea de jos si o tii deasupra capului.Doar o sa te piste putin, n-o sa patesti nimic.
Ai increderewinking

3 răspunsuri:
| PrintesaRockChichi a răspuns:

Nu ar trebui sa incerci nebunii din astea, ii poti uimi si altfel, nu doar asa