| mario158 a întrebat:

Salut! Cum pot să-mi conving părinții să mă lase să dau de motor? Că a auzit tatăl meu de accidente cu motociclete și am încercat să-l conving să mă lase dar tot nu vrea.Mă gândeam să fac școala pe ascuns dar fără banii lor mi-e foarte greu și servici nu pot să-mi iau pentru că mai am și școală pe lângă

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tatăl tău are dreptate. Stiu ca nu iti convine raspunsul meu.

| Violleta2022 a răspuns:

Asculta-ti tatal ca stie foarte-foarte bine de ce nu te lasa si are perfecta dreptate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aștepți să ai banii tai și atunci însă faci și școala moto.

| Alexandru1111199 a răspuns:

Pai astepti sa devii major faci banu tau si dupa dai de motor simpluwinking, se intampla sa mai exista si parinti de astia care cred ca mereu trebuie ca ei.Ar trebui sa le spui ba vere e viata mea eu fac alegerile, eu suport consecintele.