| anonim_4396 a întrebat:

Cunoasteti sali de lectura prin Bucuresti? Sunt clasa a- XII-a. Sali unde sa pot citi linistit sau biblioteci publice cu acces liber la raft sau bilbioteci de unde pot imprumuta carti. Ce imi recomandati? Multumesc!

3 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Pot incepe ca iti poti face abonament la biclioteca nationala sau la filialele acesteia din Bucuresti, detalii unde se gasesc gasesti si pe internet.
Librarii unde poti citi liber si nederanjat: Noi care se afla la Universitate, Humanitas care se afla ( sediu nou) deschis in fata la Mac-ul de la Cismigiu, Mai este( schiar recomand) libraria Carturesti care se afla langa cinema Patria unde poti citi la etaj sau la ceainarie. Acestea sunt locurile unde imi place mie sa merg si sa ti le recomand.

| Preda_Mariana_1972 a răspuns:

Biblioteca Nichita Stanescu, are sala e la Crangasi podul Grant.