| anonim_4396 a întrebat:

Daca absolv liceul sportiv cu diploma de bacalaureat imi pot face o cariera doar in sport? sau de exemplu pot lucra si undeva la un birou, etc...As vrea sa ma duc la sportiv dar nu vreau sa devin profesor de sport big grin

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Nu conteaza daca esti la profil sportiv.Iti poti construi o cariera in orice alt domeniu decat cel al sportului.Ideea este sa te pregatesti din timp si suplimentar la materiile ce iti sunt necesare pentru admiterea la facultatea dorita, pentru ca e posibil ca ceea ce faci la clasa sa nu fie suficient asa ca va trebui sa lucrezi suplimentar pentru a fi sigur ca intri. Mult succes!

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Te admiti la ce facultate iti permiti in functie de ce cunostinte ai, dupa ce obtii licenta, adica dupa ce termini facultatea si dai un examen separat, apoi vezi tu cam unde te poti repartiza la munca sau daca esti in stare sa lucrezi pe cont propriu.

| mont a răspuns:

Poti face facultate si in alt domeniu dupa aia.