| Ralux a întrebat:

big grinAm si eu o problemuta...prietena mea locuia in timpul scolii la bunica ei(era mai aproape de scoala) si in vacanta se ducea inapoi la ea acasa dar acum chiar si in timpul scolii nu va mai sta la bunica ei ci se va duce acasa mereu si nu avem cand sa ne intalnim daca ea sta departe si va fi si scoala si va fi mai greu sa ne intalnim chiar si in weekenduri. Ce pot face?crying
Have a very nice day!happy XXXkisskisskiss

Răspuns Câştigător
| emima a răspuns:

O prietenie rezista si din departare nu crezi? eu si prietena mea cea mai buna locuim foarte departe si tot rezista prietenia nu-i nimic daca nu sunteti aproape puteti sa va intalniti in weekend-uri nu te lua dupa altyy sa yty faci alta prietena ca iti va fi super greu ok nu zic sa nu mai ai alta prietena dar cea adevarata care te-a ajutat si la bine si la greu n-o inlatura niciodata

multa bafta si gandeste-te la ce ty-am spoos

4 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Ai putea sa incepi sa te intalnesti cu un baiat! :-> va fi mai interesant.
Si trecand peste arogante, ce crezi ca ai putea face? Stati impreuna la scoala, dupa... si daca puteti poate gasiti o incinta ceva unde sa va intalniti mai des, daca e chiar asa de important.
Nu vad unde e problemuta ta, dar crede-ma ca inviata te vei izbi de "problemutze" mult mai grave.
Numai bine!

luciana
| luciana a răspuns:

Trebuie sa iti faci curaj... nu tot timpul poti sa fi cu cineva drag inimii, asta depinde de programul tau de cel al verisoarei tale, de multe altele pana la urma. Fi fata rezonabila si treci zambind peste necazurile mici al vietii de elev; pana la urma e ceva normal sa te vezi mai rar din cauza scolii si a distantei mari; va veti vedea sambta sau duminica si veti putea sporovai in voie ca doua vrabiute, vrute si nevrute. Hai fruntea sus si fi TU! Lucien.

| Independent a răspuns:

Incearca sa-ti faci alta prietena.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa o trimitsi kit mai inkolo... fete mai sunt, nu s-a terminat inca...cautatsi una ce poti sa fii mereu aproape