| BlackEyedGirl a întrebat:

Dau funda! :* Am un prieten cu care ma inteleg foarte bine. Cu cateva saptamani inainte de vacanta, prietena mea cea mai buna mi-a zis ca i se pare ca lui ii place de mine. Bine, ea zice de toti baietii cu care vorbesc, ca ma plac. De atunci am inceput sa ii analizez comportamentul: Dupa scoala, eu merg cu niste prietene o parte din drum, iar cand e si el cu noi vorbeste numai cu mine (el se intelege foarte bine si cu prietenele mele), dar cu ele vorbeste putin, numai cand il intreraba ele ceva, in schimb mereu sta cu mine. Ma duce acasa dupa scoala (casa mea e in drumul lui) si de multe ori se intampla sa il vad trecand prin fata blocului meu cand ma duc la scoala, dar imi zice ca a fost o coincidenta sa ne intalnim.
Voi ce ziceti? Chiar ma place, asa cum a zis fata aia, sau vrea doar sa fie un prieten bun?

Răspuns Câştigător
| Crazyycoffedrop a răspuns:

Poi daca comportamentul lui continua sa fie asa pot fi doua posibilitati.happy1.Te trateaza ca pe o foarte buna prietena, si te conduce acasa pentru ca pe acolo are drum, si pentru ca stie sa se comporte cu fetele in senul ca nu le injura, sau nu le baga in seama.2Ii place de tine dar nu stie cum sa iti spuna, si cand aduci appropouri spune ca nu te place pentru ca, crede ca nu ar avea vreo sansa.puppy dog eyes.Totul depinde de tine! Daca vrei, poti sa schimbi chiar tu asta, daca chiar iti doresti.Asa ca din partea mea, da`i de inteles ca il placi:*.Nu o sa iti dea in cap daca i`ai spus adevarul sau nu.happySucces!happy

4 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Tu ce iti doresti? Nu pot sa zic ca te place sau nu pentru ca sentimentul de a place pe cineva se formeaza pe masura ce cunosti o persoana dar poate da poate nu. De obicei este bine sa vezi ce se intampla cand il atingi putin si cum reactioneaza si astfel o sa-ti dai seama daca te place sau nu.

| Hunt_Jake_1993 a răspuns:

Cel mai bine e sa ii analizezi in continuare comportamentul. De preferat e ca dupa un timp, daca vezi ca situatia e aceeasi, ai putea sa il intrebi daca te place. Ca niciun baiat nu se poarta asa doar din prietenie. In plus, partea cu trecutul prin fata blocului tau denota faptul ca el spera sa dea de tine dimineata ca sa mai petreceti timp impreuna. Eu as zice ca te place.

| PurpleBubble a răspuns:

Poi s-ar putea sa te placa.Poi ar trebui sa vezi felul in care te priveste.O sa-ti las un link. poate te ajuta http://www.eva.ro/......-1709.html

| mirunaoana a răspuns:

Te place 100% iti spun din propria experienta laughing...love struck