| alynutzu20 a întrebat:

Salut.
De ce mai nou fetele se comporta precum baietii? Parca s-au schimbat treburile prea tare frate.Ele fumeaza,beau,drogheaza si una alta,parca sunt baieti
Baietii in schimb,unii ori sunt "tarani" de'a dreptul,intra in orice anturaj,ori sunt linistiti
Si, daca unele fete sunt..asa cum am zis mai sus de ce se plang dupa ca's violate,ca nu le iubeste nimeni, ca au doar parte de prosti in viata lor?!
Mai exista fete normale pe aici? Vad unele la 14-15 ani se cred Dumnezeu, cred ca pot face orice happy

Răspuns Câştigător
| KamaSutra a răspuns:

In ziua de azi, adolescentii sunt ca o turma, ce face unul fac si ceilalti. Fetelor li se pare asa interesant fumatul si bautul si au impresia ca asta le creste in ochii baietilor. Acum depinde de fiecare baiat in parte; sunt baietii care vor o fata cuminte si sunt altii care vor un baiat in fusta.
Iar apoi dupa ce sunt folosite, vin aici pe TPU si se plangstraight face
Majoritatea baietilor la varsta asta cauta mai mult sa se distreze, nu prea cred ca poti de la 14 ani sa spui ca ti-ai gasit iubirea vietii.
Fete normale? Mai rar, dar gasesti, insa trebuie sa cauti bine

| alynutzu20 explică (pentru KamaSutra):

Nu pot spune ca mi-am gasit iubirea vietii, am 15 ani.Si totusi nu sunt din turma, chiar daca stau in anturajul lor.Nu fumez ca sa fiu cool, nu fac toate chestiile de turma, dar totusi stau cu ei pentru ca efectiv nu este alt grup aici. Exact, trebuie sa cauti bine o fata "buna" happy

| KamaSutra a răspuns (pentru alynutzu20):

Am avut si eu prieteni care stateau cu turma doar ca sa devina si ei ''cineva'', apoi le-au luat toate obiceiurile, si-au parasit prietenii adevarati pentru unii care doar i-ar folosi...si asta e cam tristsad
Eu am 14 anihappy dar nu am fost niciodata atrasa de turma, dimpotriva, am 4-5 prietenii foarte buni si nu as renunta la ei pentru nimic, cat despre fumat, baut si drogat n-am fost curioasa si nici nu voi sa incerchappy

| alynutzu20 explică (pentru KamaSutra):

laughing imi place cum gandesti big grin

| KamaSutra a răspuns (pentru alynutzu20):

Yoyhappy mersi

6 răspunsuri:
| doreal a răspuns:

Dap, asta e viata. Mereu vor exista copiii rebeli, timizi, maturi, copilarosi.
Fetele care se poarta ca baietii, adica se drogheaza, beau, fumeaza, ori vor sa fie cool si sa isi dea aere de mare vedete, ori chiar au probleme acasa. Inainte mai ziceam si eu despre ei ca sunt chiar penibili pentru comportamentul asta de 2 lei dar cand am aflat ca baiatul popular de la noi din clasa este batut acasa, populara clasei este bolnava, o fata care pe care multi o fac parasuta e orfana si adoptata si chiar mi s-a plans la un moment dat de toata situatia, pai atunci mi-am mai inchis si eu gura. Fiecare are problemele lui, situatia lui acasa. Stiu, stiu ca nu e bine sa ai un comportament chiar atat de idiot, dar in loc sa judecam, mai bine am privii situatia si altfel. Aparentele inseala happy.
Oo. Si da. Mai sunt si persoane idioate din nastere care cred ca lumea se invarate in jurul lor, si am si specimene de genul asta. Dar tac. E mult mai ok pentru sanatatea mea mintala.

| Claudia1397 a răspuns:

Asta e gandirea in ziua de azi! depinde de anturajul in care au intrat si depinde si de educatia care au primit-o