| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o intrebare :

De ce viata nu este dreapta, ma refer la mine, fiindca sunt un baiat care nu fumeaza, bea, drogheaza.....etc...
Ma ocup cu sportul de mic, si vreau cel putin un pic de fericire, ma refer la o dragoste adevarata, Incerc sa fiu optimist dar cite odata, pur si simplu nu imi ajung puteri...
Nici nu stiu in ce este problema, ma refer la aceea ca nu m-am intalnit cu fetele mai mult de o luna, in mare parte eu le-am lasat pentru ca nu imi convineau la caracter, dar sa le schimb nu vreau...pur si simplu nu are sens.
De ce alti baieti au fete care tin la ei si mereu se ghindesc la ei, si ei fiind niste baieti care fumeaza, beau, si folosesc fetele doar pentru sex...
In mare parte ma simt singuratic, dar cind gasesc o fata cel putin care sa imi placa eu sunt gata sa ii ofer tot ce am, dar ea nu pretuieste asta...

Intrebarea mea este urmatoare :
Ce sa fac? Eu ma tem ca daca voi intra in sport, ma refer fara viata perosnala, eu nu o sa mai ies de acolo si mereu o sa ma antrenez....etc, pentru a nu ma ghindi la alt ceva

Sau ce sa fac, fiindca deja orice speranta se epuizeaza?

10 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Inseamna ca esti pretentios si nu te multumesti cu oricine.
Si e mult mai bine pentru viitor sa fi mai selectiv, nu cantitatea fetelor conteaza ci calitatea.
Cand te vei astepta mai putin o sa apara persoana potrivita tie si atunci o sa poti darui iubirea curata si sa primesti in aceeasi masura.

| Волк a răspuns (pentru evenso):

Nu sunt deacort cu tine.....fiindca eu nu consider ca merita sa imi cheltui timpul pe o persoana cu care nu imi este interesant, mai mult ca asta, ar trebui sa o schimb pe ea ca asa imi placa, dar eu asta nu vreau sa fac fiindca nu merita sa schimbi o persoana pentru ca tie ceva nu iti convine, o persoana mi-a spus : Daca nu iti placa o persoana, nu merita sa o schimbi pentru tine, asta se numeste egoism, doar trecere de timp si bani...

| evenso a răspuns (pentru Волк):

Dar cine ti-a spus sa pierzi timpul cu o persoana care nu iti este interesant - pentru ca eu nu am afirmat asa ceva!
Si nici nu am spus sa schimbi pe cineva, pentru ca una la mana oricum nu vei reusi, pe de alta parte nu e voie sa schimbi.
Cred ca nu ai citit cu atentie ce ti-am scris.

| Волк a răspuns (pentru evenso):

Eu am inteles ce mi-ai spus, doar ca eu nu sunt deacort cu tine, eu nu sunt pretentios, pur si simplu nu are sens sa duc o relatie unde nu este dragoste, respect, intelegere ( RECIPROCA ) dar in zilele noastre o relatie potrivita inseamna sa fie reciprocitate, dar nu atunci cind eu o plac ea pe mine,, nu,, si invers, din pacate fetele in zilele noastre nu prea stiu ce vor, mie asta mi-au spus-o mai multe fete, el pur si simplu deja nu mai stiu ce vor. Atunci intrebarea urmatoare este : Cine este mai pretentios?

| evenso a răspuns (pentru Волк):

Vad ca nu ne intelegem, adica eu spun una tu intelegi alta.
Eu nu am spus sa duci o relatie unde nu este dragoste, respect, intelegere.
Nu inteleg de ce pui tu vorbe de la tine parca le-as fi spus eu? ce am scris eu este total altceva.
Iti doresc numai bine!

| MarianWLF a răspuns:

Alti baieti adica genul care fumeaza, cu droguri, etc asa este au prietene dar daca stai sa te gandesti putin e tot din acel anturaj, acel stil de viata deci si ele ar putea sa fie la fel ca ei cu droguri bautura si alte prostii si cum stau in fiecare zi si isi fumeaza creierii impreuna se leaga prietenii cum se vad zi de zi cam asta ar fi explicatia cu genul asta de cuplu.
Tu nu iti face griji, vezi-ti de sport si de antrenamente pentru a avea un corp sanatos si rezistent, nu merita sa te lasi de asta pentru o fata sau ma rog pentru a cauta o fata.
Dragostea va trece si pe la tine nu-ti face griji, dar daca stai sa te gandesti toata ziua ''Cand se va intampla? Voi avea o prietena?'' perioada asta in care te simti singur va trece mult mai greu.
Tu doar traieste zi de zi fara sa te gandesti la asta, asa ce faci in fiecare zi stai suparat ca nu ai prietena si starea de tristete iti da impresia ca totul merge din ce in ce mai prost.
Deci lasa bosumflarea si gandeste pozitiv.
Stii ca se spune ca dragostea loveste cand te astepti mai putin.
Asa este crede-malaughing
Capu sus!

| Волк a răspuns (pentru MarianWLF):

Crede-ma ca eu asta stiu foarte bine, eu am incercar sa fiu pozitiv, mereu eram cu zimbetul pe fata si ajutam pe toti care aveau nevoie, dar oricum nu ma ajuta acest lucru, pur si simplu erau persoane care ma consideru.....doar pentru ca eram mereu vesel, Generatia noastra nu stie ce este cu ea, din acest motiv toti sunt tristi si singuratici, fiindca nu sunt eu primul si nici ultimul cu astfel de ghinduri...

| MarianWLF a răspuns (pentru Волк):

Man eu nu zic sa fi fericit adica sa faci pe prostu sau pe clownul clasei sa zic asa, zic sa nu lasi gandurile astea sa te deprime intelegi, sa nu le dai importanta.

| eusuntdeea a răspuns:

Incearca sa iesi din sport cateodata si sa observi fata draguta care te priveste de la departare laughing
Faza e ca nu poti gasi fata perfecta, dar trebuie sa incerci sa o gasesti, nu iti pierde speranta!
Fetele cu care te-ai intalnit sunt doar un gen de fete, care se pare ca tie nu iti plac
Incearca ai multe genuri de fete si gaseste-o pe cea potrivita happy

| RALenSEE a răspuns:

Xxmm citi ani ai? si unde traesti