| salajeanul a întrebat:

Salut, de ce multe fete de liceu se pupa cu un baiat azi, iar peste o saptamana sau doua cu altul? De ce atatea fete de liceu fac povesti de iubire de scurta durata, asta insemnand o decadere morala chiar si pentru un adolescent?

3 răspunsuri:
| D3eaa a răspuns:

Buna! Si eu sut tot la liceu, cunosc si eu acles tip de fete, practic nu le inteleg. Nu vad rostul relatiei doar de pup pup si '' la la la '' ...chestii, parerea mea e ca acele donsoare au probleme [ ca sa nu ma exprim alt fel, sper ca intelegi la ce ma refer ] ar cam trebui sa ne obisnuim cu astfel de '' specimene'' [asa le numesc eu pe ele /ei ]

| TheBrainiac a răspuns:

Pentru experienta, desigur. Cu cat au mai multa experienta, cu atat mai greu le pot aborda in viitor cei neexperimentati. Desigur, baietii au acelasi drept, doar ca ei sunt ghidati de sfatul mamei: "Fii dragut cu fata!". Asta e cel mai descurajabil sfat pe care l-am primit cu totii la vremea adolescentei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fi la modă să fii panaramă. Probabil e ca un fel de " statut înalt ocupat în societate " pentru ele să se lingă cu cât mai mulţi giboni până când termină liceul.