| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp incep sa o iau razna. Am avut bac-ul si toate au fost pe capul meu, insa problema mea e alta. Incep sa ma intreb de ce nu ma abordeaza baietii sau de ce intalnesc doar tipi tampiti, care vor doar altceva.Ma streseaza ideea ca nu am un iubit si nici nu am avut desi imediat implinesc 18 ani. Eu sunt o fire mai timida si recunosc ca am refuzat multi baieti, insa in momentul de fata nu vorbesc cu nimeni, desi toata lumea ma lauda, toti imi spun ca sunt frumoasa, cuminte etc. Prietenele ma intreaba ce mai invart, cu cine vorbesc si pur si simplu mi-e jena sa le zic, pai stiti nu vorbesc cu nimeni. Mi-e jena pentru ca vad ce bine le merge lor din toate punctele de vedere, pe cand eu... ce credeti, oare sunt eu de vina, eu si timiditatea mea? (tin sa mentionez faptul ca am fost mai plinuta in trecut, intre 7 si 15, 16 ani, insa acum am slabit, dar increderea mea in mine e 0)

6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Faptul ca n-ai iubit de face sa fi asa demoralizata? Ridica-ti singura moralul in privinta asta,toate la timpu lor.
Timiditatea nu are treaba,majoritatea sunt timizi la inceput.
Nu e ceva de ras ca n-ai iubit la varsta ta, sunt lucruri mult mai importante pe care trebuie sa te axezi.
Sa zicem planul profesional.
Mergi in club, parc sau strand, e aproape imposibil sa nu te remarce un tip si sa te abordeze direct sau indirect, acum depinde de tine cum percepi.
Succes!

| BLeur a răspuns:

Bună.

Frumoasă viaţa, te descurajează faptul că n-ai avut pe nimeni până acum? Decât ca altele care îi schimbă de la o zi la alta, aş prefera mai bine aşa, ca tine. Poate fi şi timiditatea de vină, dar nu în tot. Dacă ai refuzat mulţi băieţi, li s-au cam întors capul după tine, de apreciat. E o muncă de te întreţii frumoasă, dacă asta zic toţi.
Undeva acolo, este cineva pentru fiecare. Nu te descuraja că nu ai avut pe nimeni până acum. Va veni şi vremea când o să ai prima dragoste.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add; dnd5min_xd

| devilmilan a răspuns:

Tu simti nevoie sa ai iubit? Simti nevoia de o relatie? Te avertizez ca e ceva frumos dar se poate transforma in ceva foarte urat. Daca nu esti sigura pe sentimente nu te grabi, esti tanara, cel mai bine e ca acum sa iti vezi de cariera.

Răspuns utilizator avertizat