| edy_8025 a întrebat:

Sa o luam cu inceputu
am avut o relatie cu o fata de 2 ani, si stiam ca de la inceput taicasu e impotriva insa ii aveam pe fratele si mama ei de partea nostra.
cat de curand ea sa plans la mine ca si acestia 2 ar fi impotriva iar aceasta a decis sa punem capat relatiei.
Acum incepe partea frumoasa:
Dupa ce mi-a zis ca sunt si cei 2 impotriva i-am zis ca atata timp cat ne iubim ne putem vedea pe ascuns fara ca ei sa stie insa nu a fost de akord si a zis ca s-a saturat sa se ascunda si ca nu mai suporta, ca apoi sa aud ca s-a combinat cu altu la 2 zile dupa ce ne-am despartit, si dupa despartirea am vorbit si eu cu fratele ei si mai multi prieteni comuni si de ai ei si am inteles de la ei ca ar sta de mai mult timp cu aceasta persoana.
Eu am vorbit si cu ea despre acest lucru si mie mi-a zis ca nu a avut incotro si nu mai rezista si imi spune ca ma iubeste si ca sufera;
Intrebarile mele sunt:
-cum imi poate spune ca ma iubeste si ca sufera dupa mine cand ea saruta alta persoana si o tine in brate ca si cum relatia cu mine nu ar fi existat?
-de ce a renuntat la mine asa de usor daca imi spune ca ma iubeste si se mai si jura?
-si cel mai mult m-ar interesa parerea voastra la gestul facut de ea.(mie unul nu mi se pare corect avand in vedere ca am fost primul ei baiat din viata ei atat sexual cat si sentimental si atata timp cat iubesti pe cineva lupti pentru iubirea dintre voi indiferent de bariere si obstacole)

3 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

O persoana nu poate spune ca te iubeste daca are relatii cu alta persoana.O fata e disponibila doar pentru un baiat nu pentru doi.Si cand ti-a spus ca sufera dupa tine... poate sufera din cauza ca tu aveai bani si acum nu mai stati impreuna...si tragi tu o concluzie.Asa sunt fetele.Nu stiu ce vor de la viata pana la o anumita varsta.Sunt genul de persoane rebele care cred ca lumea e al lor si fac ce vor.Pai daca ai fost primul baiat ma gandesc. poate ca s-ar fi saturat de tine si a vrut sa incerce cu alti baieti tu fiind de domeniul trecutului.Parerea mea sa o lasi in pace pe fatuca asta si sa iti gasesti alta prietena ca ea, daca s-a cuplat in timpul relatiei voastre cu un alt baiat atunci nu poate da semn de incredere.

| DontHaveANamee a răspuns:

Off.Grea e viata cand iubesti, si ai atatea semne de intrebare in cap.Sincer,nu stiu ce sa zic. Poate ca a avut motivul ei si nu a vrut sa il spuna.Dar da, cand iubesti, ceilalti nu mai conteaza. Daca voi chiar erati fericiti impreuna si iubirea era in doi, nu mai conta ce spuneau altii.

| Mairead a răspuns:

Normal este daca exista iubire treci peste toate cele aparute in cale.sincer cred ca ei nu prea i-a pasat de tine