| stefan_9812 a întrebat:

De curand mi-am facut un radio pe net.(am mai avut mai demult) dar dupa ce am instalat SopCast nu imi apare Sc_Serv. Exe. imi puteti spune care e problema?happy sau daca il aveti sa imi lasati un ID de mess intr-un mesaj privat.Ms mult!

1 răspuns:
| NickoS a răspuns:

De ce te chinui sa-ti faci radio cu Shoutcast (cred ca asta ai vrut sa scrii), uite aici: JET CAST http://www.jetaudio.com/download/jetcast.html care se configureaza foarte simplu.(ai doua variante jetCast Server 2 sau jetCast DSP plugin for Winamp, eu zic sa folosesti prima varianta, sunt gratuite). E mult mai bun Jet Cast decat Shoutcast, se configureaza usor, atunci cand apesi pe buton sa dai dedicatii sau sa vorbesti muzica se reduce automat la jumate sa se auda vocea cum trebuie merge sa deschizi 2 odata si multe altele.