| NuContNumele a întrebat:

Salut, de la ce varsta a inceput sa va creasca barba, in adevaratul sens al cuvantului. Am 16 ani si inca astept... Stiu ca unii spuneti ca o sa ma chinui dar ma pot ingrijii =). Nu m-am dat cu lama niciodata ca sa creasca mai repede, deoarece stiu ca e o prostie. Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Barba creste hormonal, in functie de ritmul tau nativ de crestere. Unii copii cresc mai repede ca altii, de aici si diferenta mare intre aparitai pilozitatii si barbii la unii si la altii.
In cazul tau, probabil ca adolescenta ta abia a debutat, dar vei creste si vei ajunge la maturitate la 25 de ani.

| siriusblack98 a răspuns:

Mie personal mi-a dat pe la 17 ani.Sunt cazuri carora le-a dat si dupa 20 deci stai linistit ca se poate si mai rau laughing

| PopescuPopescu a răspuns:

Mie la 10